Arratiset Shefi i Komisariatit të Hasit!

Mësohet se shefi i këtij komisariati, Rustem Mazreku, është arratisur për në Angli për t’i shpëtuar përgjegjësive. Lajmin e ka publikuar ish-kryeministri  Berisha: “Arratiset narkokomisari i Hasit! Lexoni mesazhin qytetarit dixhital”, – fton Berisha. Në mesazhin në vijim thuhet:” Përshëndetje doktor! Mbas zbulimit të laboratorit të Hasit, shefi i komisariatit Has ka ikur në Londër për t’i shpëtuar arrestimit, […]

Vazhdo të lexosh

17 shtator, ora 11:00 / Opozita i bashkohet qytetarëve në një proteste masive në rrugën e Kombit

Banorët e Kukësit kanë lajmëruar zhvillimin e një proteste masive në rrugën e Kombit, ditën e henë më 17 shtator, ora 11:00 kundër vendosjes së tarifës së kalimit në Rrugën e Kombit. Protestës së banorëve të Kukësit do t’i bashkohet edhe opozita. Kryetari i opozitës Basha i bëri thirrje qytetarëve të bashkohen kundër vendosjes së […]

Vazhdo të lexosh

Vendim i turpshëm i Këshillit Bashkiak të Kukësit për taksën e rrugës së Kombit.

“Biseduam me qeverinë dhe koncesionarin dhe ramë dakort për taksën”. Një vendim i turpshëm i Këshillit Bashkiak të Kukëkësit ka tradhëtuar interesat e qytetarëve dhe ka ligjëruar paligjshmërinë në vendosjen e taksës në Rrugën e Komboit. Sipas deklaratës së Kryetarit të Këshillit Bashkiak është rënë dakort pas bisedimeve me qeverinë dhe koncesiponarët që të paguajmë […]

Vazhdo të lexosh

Kukës /Policia ka sulmuar protestuesit me shkopinj gome, duke goditur protestuesit në mënyrë të rëndë. VIDEO

Policia ka dhunuar protestuesit kundër Taksës së Rrugës së Kombit. Siç raportohet nga gazetarët në terren, policia ka sulmuar protestuesit me shkopinj gome, duke goditur protestuesit në mënyrë të rëndë. Protestuesit i janë përgjigjur policisë duke i qëlluar me gurë. Janë mijëra banorë që kanë dalë kundër taksës së Rrugës së Kombit. Mësohet se janë […]

Vazhdo të lexosh

Taksa bashkon të majtë dhe të djathtë në Kukës. Kundërshtohet aplikimin e taksës për “Rrugën e Kombit”.

Me një qëndrim të përbashkët, Këshilli Bashkiak i qytetit i ka kërkuar qeverisë dhe Parlamentit anulimin e taksës, ndërsa ftojnë të gjithë qytetarët në një protestë paqësore. Arif Rexhmati, kryetari i grupit të këshilltarëve të djathtë, tha: “Kryeministri ka heshtur, institucionet kanë heshtur, kreu i Parlamentit ka heshtur… Propozim im është që të caktojmë një […]

Vazhdo të lexosh

Drejtorët dhe mësuesit e Kukësit nën urdhërat e Safet Gjicit për fushatë./ Foto

Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar publikisht një tjetër rast, ku punonjës së administratës shtetërore në Kukës, bëjnë fushatë. Berisha, teksa përcjell në faqen e tij në “Facebook” mesazhet dhe fotot e ardhur në adresë të tij nga qytetarë, akuzon Safet Gjicin, i dyti në listën për deputetë të PS-së në qarkun Kukës, si “supermafioz […]

Vazhdo të lexosh