Forcat e qeverisë së Tiranës, pushtojnë aeroportin e Shqipërisë!

Vetëm 24 orë pas grabitjes dhe thyerjes së bujshme në aeroportin e Rinasit, pati një vërshim reagimesh dhe deklaratash nga qeveria shqiptare. Pasi u gjet si fajtor i vetëm koncesionari kinez i menaxhimit të aeroportit dhe kompania nënkontraktuese e sigurisë,  ‘ICTS Albania’, nga ajri foli ministria përgjegjëse e Infrastrukturës Belinda Balluku e cila pasi fajësoi […]

Continue Reading

Miratohet kontrata për ndërtimin e aeroportit të Kukësit

Këshilli i Ministrave ka dhënë miratimin për kontratën në lidhje me dhënien e koncesionit për ndërtimin e aeroportit të Kukësit. Ky lajm është bërë me dije përmes një deklaratë për mediat nga ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku. “Kontrata sot u miratua me vendimin e Këshillit të Ministrave. Hyrja e saj në fuqi i hap rrugë […]

Continue Reading

E kanë në gjak vjedhjen. Rama vjedh projektin Gjeorgjian dhe e paraqet si të tijin.

Një ditë më parë Rama ishte në Kukës ku ripremtoi për banorët vënien në funksion të aeroportit që sipas tij do të sillte një rigjallërim të ekonomisë së qytetit dhe më shumë mundësi punësimi për të gjithë të rinjtë. Ai u shpreh që me nisjen e vitit të ardhshëm do të niste puna për kthimin […]

Continue Reading

Ja pamjet e gylenistëve duke u kontrolluar në aeroportin e Prishtinës. Video

Lajmi.net, ka shfaqur disa video ku shihen gylenistët duke bërë kontrollet e fundit në aeroportin e Prishtinës për t’u dërguar pastaj në Turqi. Deri më tani gjithçka ishte e mjegullt se çfarë ka ndodhur me gjashtë shtetasit turk që u arrestuan më 29 mars në Kosovë dhe pikëpyetja më e madhe ishte se a u […]

Continue Reading

Paris Hilton harron të fejuarin në aeroport. Video

Paris Hilton ka qënë kryefjala e lajmeve në median rozë edhe në portale pas propozimit romantik dhe unazës së mrekullueshme prej diamanti. Pak ditë më parë lajmëruam se ajo ka punësuar roje për të mbrojtur këtë unazë që me plot gojë mund të themi se është një thesar pasi kushton 2 milionë dollarë. Mesa duket […]

Continue Reading

PD për foton e Bashës në tren/ Një ‘fake news’ i dalë nga Taulant Balla.

Sipas PD-së, ky lajm është një mashtrim, një ‘fake news’ i shpërndarë nga Taulant Balla. Selia blu paralajmëron se Balla dhe Rama do ti mësojnë shumë shpejt rezultatet takimeve të Lulzim Bashës në Londër. Reagimi i PD-së: Disa media shpërndanë mbrëmë dhe sot një foto të Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me bashkëshorten Aurela […]

Continue Reading

Tragjike/ Shqiptari vdes në duart e policëve italian në aeroportin e Milanos.

Një shqiptar 44-vjeçar ka ndërruar jetë pasi ishte rrethuar nga 5 policë italianë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në aeroportin e Malpensës në Milano. Siç shkruan La Repubblica, Aldo Laçi, 44 vjeç është ndjekur për disa metra nga policët italianë dhe më pas është rreth nga 5 të tillë. Por në momentin që ata po […]

Continue Reading

Hetime Aviacionit Civil/ Reth 38 persona paguhen si punonjës të aeroportit të Kukësit pa qenë në punë

Prokuroria nis hetimet ndaj drejtuesve të Autoritetit të Aviacionit Civil, kanë emëruar dhe paguajnë nga 2016 e këtej 38 punonjës pa qenë në punë. Të paguarit që dyshohet se i kanë shkaktuar shtetit një dëm të madh ekonomik janë emëruar si punonjës të aeroportit të Kukësit, aeroport i cili nuk funksionon dhe ndërkohë ata paguhen […]

Continue Reading

Rama harron Lungomaren. Tani unë do t’ju ndërtoj aeroport

Pasditen e sotme, Kryeministri zhvilloi një takim në qytetin bregdetar me të rinjtë e FRESSH që këtë vit votojnë për herë të parë. Gjatë fjalës së tij, Rama përmendi përciptazi Lungomaren dhe premtoi sërish se shumë shpejt do të përfundojë, pavarësisht se shumë qytetarë ankohen për mosrealizimin e saj dhe kaosin që shkakton në trafik. […]

Continue Reading