Jemi pak për të qenë të ndarë

Deputeti i PD në Kukës, Flamur Hoxha ka zgjedhur që të jetë asnjanës në “luftën” politike të ish kryeministrit Sali Berisha me kreun e PD, Lulzim Basha. Berisha mbrëmë mbajti “Foltoren” e radhës në Kukës, por Hoxha nuk ishte pjesë. Ai  me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se ka vendosur të jetë […]

Vazhdo të lexosh

Taksa e Rrugës së Kombit/ Ja sa milionë shkojnë në xhepat e dy biznesmenëve të koncesionarit. Video

Në kulmin e debatit për taksën e Rrugës së Kombit, ku qeveria është terhequr për momentin derisa të gjendet një zgjidhje për kukësianët që protestuan ashpër, Partia Demokratike përmes një video të animuar tregon me shifra se sa është parashikuar fitimi për dy biznesmenët që kanë fituar koncensionin (kompanitë “Kastrati” dhe “Salillari”). “Te pakten 161 […]

Vazhdo të lexosh

Nga Enver Bytyçi/ Mbi nocionin e “barbarisë” qytetare dhe mizorive të kryeministrit!

Sot kukësianët, hasjanët, tropojanët, besa edhe kosovarët u mblodhën dhe kundërshtuan politikat mizore të kryeministrit të Shqipërisë. Ky, kryeministri ynë, në ditët e para të fitores së qershorit 2013 u përkul me betimin se do të sihte shërbetor i shqiptarëve. Shumëkush e besoi! Por në javën e parë të ushtrimit të detyrës e tradhëtoi veten. […]

Vazhdo të lexosh

Hetime Aviacionit Civil/ Reth 38 persona paguhen si punonjës të aeroportit të Kukësit pa qenë në punë

Prokuroria nis hetimet ndaj drejtuesve të Autoritetit të Aviacionit Civil, kanë emëruar dhe paguajnë nga 2016 e këtej 38 punonjës pa qenë në punë. Të paguarit që dyshohet se i kanë shkaktuar shtetit një dëm të madh ekonomik janë emëruar si punonjës të aeroportit të Kukësit, aeroport i cili nuk funksionon dhe ndërkohë ata paguhen […]

Vazhdo të lexosh

Nga Kastriot Myftaraj/ Enea Jorgji është Edi Rama

Asgjë e ngjashme me penalltinë e mohuar ndaj Latifit në ndeshjen “Kukësi”- “Skënderbeu” nuk është bërë në favor të “Skënderbeut”, aq më tepër në ndeshje vendimtare, në kohën që rivalët e “Skënderbeut” ankoheshin se klubi korçar kishte mbështetje qeveritare. Nëse “Skënderbeu” ka pasur mbështetje politike para vitit 2013, asnjëherë nuk ka ndodhur që Presidenti i […]

Vazhdo të lexosh

Kukësi shpallet Kampion i Shqipërisë për herë të parë. Video

Kukësi ka hyrë në histori pasi për herë të parë është shpallur kampione në Superligën Shqiptare. Me dy gola të Pejic, verilindorët arritën të fitonin 2-0 ndaj korçareve duke mbyllur llogaritë e titullit një javë para fundit të kampionatit. Kukësi-Skënderbeu një ndeshje e cila duhet të dhuronte spektakël është shndërruar në një arenë turpi nga […]

Vazhdo të lexosh