Nga Albina Deda Gjoci/ Rruga e Kombit dhe jo e këshillit!

Aktualitet

Disa keshilltar te Kukesit te dehur nga therrimet e oligarkeve te Edi Rames ne gjurmet e “keshilltareve”te Hekalit si filmat qesharak te diktatures qenkan”bindur”ne drejtesine e koncensionit kripto-oligarkik!

Se pari kjo nuk eshte rruga e keshilltareve por udha e levizjes se gjithe shqiptareve, rruga e kombit!

-Se dyti 43,2% e banoreve te qarkut Kukes jane shperngulur keto 27 vite per ne zonat urbane dhe emigration dhe nuk do te perfitojne nga kjo”meshire” e state-oligarkise.
-E treta,ky investim i rendesishem publik nuk eshte ndertuar me taksa komunale por me tarifa fikse kombetare te paguara nga gjithe shqiptaret dhe nga buxheti nacional prandaj nuk ka logjike te behen perjashtime.

Ne thelb asgje nuk ndryshon.
Kjo eshte plaçkitje dhe grabitje monstruoze e cila perpos vjedhjes eshte nje limit i rende i levizjes se lire dhe pengese per shkembimin e mallrave dhe turizmit.
Asnje nuk eshte i fituar ne kete ndermarrje korruptive perveç oligarkut dhe monarkut qe qendron pas tij.
E perballe ketij oligarku i cili pak kohe me pare u penalizua nga Departamenti i Thesarit i SHBA per ti ndaluar dhe vizen amerikane ka vetem nje qendrim:
Rezistence.
Nese ne 31 mars rezistenca ishte lokale apo komunale tani lipset nje rezistence nacionale. AD

Fotografia e Albina Deda Gjoci