LSI, thirrje ‘palo Kuvendit’ të heqë dorë nga marrëzia

Luan Rama, Zv.kryetari i LSI, solli në vëmendje, reagimin më të fundit të Komisionit Europian, i cili i bën thirrje, i bën apel qeverisë shqiptare, mazhorancës, Kuvendit që ta shfrytëzojë të drejtën kushtetuese të Presidentit, që e ka kthyer për rishqyrtim ligjin e ashtuquajtur Paketë “Anti-Shpifje” në Kuvend, si një mundësi për të hequr dorë nga […]

Vazhdo të lexosh

Çfarë prisni nesër, o “të marrë”?! E harruat festën e Kryeministrit për negociatat?

Nga Luan Rama O “të marrë”, çfarë prisni nesër?! Shqipëria i ka çelur negociatat. Vërtetë nuk e mbani mend? Kaq shpejt e keni harruar?!E harruat festën e Kryeministrit?!E harruat frymëzimin, fjalimin, shembëllimin, vezullimin, lotimin, lumturimin, dekorimin e dritëzimin e tij?…Po festën e ministreshave e ngazëllimin magjepsës, sharmant e ndjellës deri në delir dhe ekstazë të […]

Vazhdo të lexosh

Skandal/ Rama: Ministria e Drejtësisë do të administrojë zyrat e Kolegjit të Vettingut

Me anë të një statusi në faqen e tij të “Facebook”-ut, Luan Rama pohon se në këtë rast kemi të bëjmë me një akt tjetër të cënimit të pavarësisë funksionale te Komisionit të Posaçëm të Apelimit. Mes të tjerash Rama ka publikuar edhe vendim e Këshillit të Ministraves për këtë çështje, ndërsa kërkon anulimin e […]

Vazhdo të lexosh

Lëvizja Socialiste për Integrim sfidon publikisht kryeministrin Edi Rama dhe Partinë Socialiste/ Video

Lëvizja Socialiste për Integrim e ka sfiduar publikisht kryeministrin Edi Rama dhe Partinë Socialiste në këto zgjedhje duke deklaruar se është përballë tyre për vendin e parë, për të dalë si forcë e parë dhe marrë drejtimin e qeverisë. Luan Rama deklaroi sot nga selia e LSI-së:  “LSI, sidomos në Tiranë, është e barabartë me […]

Vazhdo të lexosh