Tropojë/ Nxënësit shkojnë me batanije në shkollë

Nga Valter Meshi Kjo eshte situata e Arsimit ne Tropoje, nxenesit shkojne me batanije ne shkolle, ndersa gjimnazi “Asim Vokshi” ka shkruar nje peticjon per bojkotin e mesimit deri ne permisimin e kushteve ne shkolle. Drejtori i Arsimit Petrit Zeneli vjedh cdo dite fondet e arsimit dhe i shfrytezon per djalin e tije te cilin […]

Continue Reading

Përplasja me Bashkinë/ Rreth 300 furgona e kanë bojkotuar sot transportin e nxënësve

Bashkia Tiranë u kërkon ngjyrosje të mjeteve, pra shtim kostoje për buxhetet e tyre. Rreth 300 furgona e kanë bojkotuar sot transportin e nxënësve. Dhe të njëjtën gjë kanë lajmëruar edhe për ditën e hënë. Kjo gjë pritet ta shtojë edhe më kaosin në transportin brenda kryeqytetit, pasi prindrit do marrin masa për t’i shoqëruar […]

Continue Reading

Arrestohet mësuesja që bënte seks me nxënësit

Laura Ramos dyshohet se ka bërë seks me të paktën katër nxënës. Mësuesja u arrestua në qershor fillimisht pasi kishte bërë seks me një nxënës 18-vjeçar me nevoja speciale. Por më vonë nisën të dalin në dritë të tjera të dhëna. Ngjarja është regjistruar në Konektikat, SHBA. Mësuesja tha se kishte nisur të bënte seks […]

Continue Reading

Kandidatja e PS Ersekë, edhe drejtoreshë shkolle/ Nxjerr nxënësit në fushatë. Foto

Zamira Metko, në kundërshtim të hapur me ligjin për zgjedhjet është duke mbajtur dhe postin e drejtoreshës së gjimnazit të Ersekës, Petro Nini Luarasi’. Ligji për zgjedhjet në Shqipëri, parashikon që në momentin që regjistrohesh si kandidaturë për mandatin e deputetit, kandidati zhvishet nga të gjitha postet e tjera publike. Kandidatja Metko jo vetëm që […]

Continue Reading

Terrorizohen nxënësit, Adoleshenti shkon me pistoletë në klasë

Një adoleshent është arrestuar në flagrancë në oborrin e një shkolle në Shkodër ku kishte shkuar me pistoletë. Policia tha se në pranga ka përfunduar 15-vjeçari R. N, nxënës i klasës së 10-të të një shkolle në Shkodër. “Arrestimi i tij u bë pasi u kap në flagrancë me një armë zjarri, tip pistoletë, e […]

Continue Reading

Nga Shpëtim Hereni: Sot më shumë se kurrë, ja vlen të lexohet historia e nxënësit Tedi Stoddard!

Ditën e parë të vitit shkollor, mësuesja doli para klasës së pestë dhe nxënësve të saj të dashur, u dhuroi një fjali tepër të dashur për ta. Ajo i vështroi me sy që rrezatonin dashuri e dhembshuri dhe u tha: “Unë u dua shumë të gjithëve!” Të njëjtat fjalë citoheshin nga të gjithë mësuesit dhe […]

Continue Reading

Vajzat i gjeta që nuk dinin sa bënin 1+1. Rrëfimi i mësuese brënda burgut 326.

Pak vite më parë Ela (kështu preferon ta quajnë) ishte mësuese e ciklit fillor në Shkodër, por aktualisht është duke vuajtur dënimin në burgun 325 për veprën penale “Dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit”. Në këtë rrëfim, 52-vjeçarja e dënuar me 6 vjet burg tregon sesa i mungojnë nxënësit e sesi ka gjetur […]

Continue Reading

Myslim Murrizi: Dikur ulerinin pse qeveria e mëpareshme nxirrte nxënesit në miting.

Meqenese sot ne qytetin e Lushnjes do vinte vete shefi i madh i qeverise Sajmir Tahiri, mbreme dhe sot te gjithe makinat e qytetareve Lushnhare jane kontrolluar nga kokeçorapet e policise. Nen drejtimin e vete drejtorit te policise Fier z Neritan Nallbati mbreme nga ora 18:00 deri ne oren 19:00 jane shoqeruar ne komisariatin e […]

Continue Reading