Në prani të deputeteve femra: Braçe-Shehajt: Ik, se s’më ha k… fare. Video

Të tjera detaje janë zbardhur nga sherri i sotëm në Komisionin e Ekonomisë mes deputetit socialist Erion Braçe dhe atij demokrat, Agron Shehaj. Debatet për buxhetin në komisionin e Ekonomisë kanë degjeneruar në përplasje fizike mes dy deputetëve, kur socialisti Braçe ka thënë një shprehje që askush nuk e priste. Gjatë debatit deputeti Agron Shehaj […]

Vazhdo të lexosh

PS hakmerret ndaj LSI në bashkinë e Beratit

Këshilltarët Bashkiakë të Partise Socialiste kushtëzojnë marrëdhënien e tyre me Bashkinë e drejtuar nga Petrit Sina i LSI.  Në një dalje për mediat, këshilltarët denoncuan presionet ndaj nëpunësve të bashkisë për t’u pajisur me teserën e LSI dhe premtimin për të mbledhur një numër të caktuar votash për secilin. Kryesocialistja e Beratit u shpreh se […]

Vazhdo të lexosh

Ndryshime pa zgjedhje

Edi Rama bëri ndryshime në qeveri, ku për të larguar Saimir Tahirin, palosi edhe tre të tjerë. Se kush ia kërkoi largimin e Tahirit, nuk mund të dihet me saktësi për momentin, por duket se shërbime partnere ose udha për t’ia lenë hapur Erion Veliajt në krye të PS-së nëse humbet zgjedhjet Edi Rama. Të […]

Vazhdo të lexosh