Hidhet në erë një pallatë në Fier/ 6 kg eksploziv rrëzojnë 5 kate. VIDEO

Objekti 5-katësh ndodhet pranë vendit ku vetëm një javë më parë, IKMT shembi në të njëjtën mënyrë, pra me lëndë eksplozive, dy objekte të tjerë përafërsisht të të njëjtën madhësi. Për prishjen e këtij objekti, specialistët e IKMT kanë hapur në trupin e objektit 400 furnella (vrima) dhe do të përdorin 6 kilogramë lëndë plasëse. […]

Continue Reading

Nga Pranvera Vatoci/ Humanizëm e solidaritet real dhe jo sllogan verbal!

Kjo foto flet shume dhe nuk kerkon koment. Eshte nje fatkeqesi qe mund te shkonte ne prag-tragjedi e ndodhur 5 dite me pare ne qytetin e B.Currit. Një pallat tre kate ne Lagjen “Dardania” eshte shkrumbuar plotesisht dhe 9 familje gjenden jo vetem te pastrehe por dhe te pashprese ne kete te ftohte alpin qe […]

Continue Reading

Shemben tre katet e një pallati në Durrës

Banorët që kanë parë këtë ngjarje të rëndë që mund t’ju kishte rrezikuar jetën bëjnë me dije se ky pallat i përket biznesmenit të njohur Enver Shala, i cili ka në bregdetin e Durrësit edhe një pallat tjetër 30-katësh. Punëtorët fatmirësisht kanë shpëtuar, të paktën këto janë të dhënat e para nga vendi i ngjarjes, […]

Continue Reading