Basha në familjen durrsake: Vijmë me plan pune jo premtime boshe

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka qenë sot në një familje durrsake, të cilët janë shprehur se kanë kontribuuar për Partinë Socialiste, janë anëtarë të saj, por se janë të zhgënjyer. Basha tha se PD vjen me një plan punë dhe jo premtime boshe. Ai theksoi se zotimet janë pjesë e një plani për të […]

Continue Reading

Gjynah, shumë gjynah/ Patozit i paska vjedh vota Rama edhe pse proçesi ka mbaruar.

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka akuzuar ‘Rilindjen’ se i kanë rrëmbyer një mandat tjetër në Durrës. Patozi sqaron se para dy ditësh rezultati i Bindjes Demokratike ishte afishuar në faqen zyrtare të KQZ dhe rezultonte me 2 keshilltarë por sicc i quan ai ‘ushtallarët e grabitjes së votës’  nuk janë mjaftuar me 49 […]

Continue Reading

E tmerrshme në Durrës/ 8-vjecarja përdhunohet në ambjentet e shkollës

Në ngjarje e rëndë është shënuar në zonën e Arapajt në Durrës. Një vajzë vetëm 8 vjeçe është përdhunuar në grup nga 5 djem, të moshes 15-17 vjec. Ngjarja mësohet se ka ndodhur rreth tre javë më parë në shkollën “Myslim Hida”, po është mbajtur e fshehtë nga policia e Durrësit. Gazetarja Klodiana Haxhiaj tha për […]

Continue Reading

Skandaloze/ Gjykata e Durrësit rishqyrton mandatin e kryebashkiakes së rrëzuar

Partia Socialiste, në një manovër antiligjore ka bërë kërkesë në gjykatën e Durrësit, për të rishqyrtuar mandatin e kryebashkiakes së zgjedhur Valbona Sako. Ky veprim vjen pas vendimit të gjyqtares Mimozo Margjeka dy ditë më parë, për të mos certifikuar mandatin kandadites socialiste pasi vlerësoi se zgjedhjet e 30 qershorit ishin të paligjshme, pasi në […]

Continue Reading

Kandidatja e Patozit në Durrës është më e mërzitur se ajo e PS për refuzimin nga gjykata.

Në një reagim mbrëmë në orët e vona të natës në faqen e saj në “Facebook”, Sakollari thotë se “Kur është në kohën e fundit, njeriut nuk i vihet re çfarë bën. Kështu dhe këtij sistemi, duke qenë në grahmat e fundit të tij, nuk i vihen re  marrëzitë që prodhohen ditë pas dite me […]

Continue Reading

Gjykata e Durrësit nuk i jep mandatin kandidates së PS

Mësohet se Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka refuzuar t’i japë mandatin e kryebashkiakes, kandidates së PS, Valbona Sako. Kjo e fundit fitoi zgjedhjet në votimet e 30 qershorit përballë rivales nga Bindja Demokratike, Valbona Sakollari. Seanca ka përfunduar vetëm pak minuta më parë. Argumenti i Gjykatës ka qenë se zgjedhjet janë të paligjshme, […]

Continue Reading

Kavajë/ 1 i vrarë dhe 4 të plagosur nga përplasja mes bandave

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Kavajë, ku si pasojë e përplasjes me armë mes grupeve rivale, 1 person ka humbur jetën dhe 4 të tjerë janë plagosur. 4 të lënduarit u transportuan nga patrulla e policisë dhe u dërguan në spitalin e Durrësit. Dyshohet se personi që ka mbetur i […]

Continue Reading

Përgjimi i parë i Bild: Avdylaj kërcënon votuesit te Ujësjellësi

Gazeta më e madhe në Europë, gjermania Bild, ka nisur të botojë përgjimet e dosjes 339, të cilat sjellin një panoramë të frikshme. “Gjashtë përgjimet që pasojnë janë pjesë e një dosje zyrtare të mbikëqyrjes gjyqësore të një hetimi kriminal me numër 339/1, të zyrës së prokurorisë së antimafias sa i përke aktivitetit kriminal të […]

Continue Reading

TMERR TË SHTYPESH NGA TRENAT TANË/ VDES NË SPITAL 16 VJEÇARI NGA DURRËSI

Ka ndërruar jetë në spital 16-vjeçari që u përplas nga treni paraditen e sotme në Durrës. Mësohet pas tre orëve në sallen e operacionit, i riu nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra. Aksidenti i rëndë ndodhi  rreth orës 11:00, në lagjen Nr.4 Durrës, kur i riu ishte duke ecur me kufje ne vesh duke […]

Continue Reading

Lul Berisha, paraqitet tek Shërbimi i Provës në Durrës

Lul Berisha, ish-i dënuari që ka fituar lirinë me kusht, është paraqitur sot në Shërbimin e Provës në Durrës. Ai ka shkuar vetë sipas detyrimit që ka ndaj ligjit, pak ditë pasi Policia i kontrolloi banesën në Durrës në kuadrin e megaoperacionit VOL-VO 4 për grupin që kishte lidhje me laboratorin e drogës në Has. […]

Continue Reading

Rama i jep Maqedonisë një port në Shqipëri

Maqedonia do të ketë portin e saj në Durrës. Sipas mediave maqedonase, Shqipëria do t’u japë fqinjëve mundësinë për një port në Durrës, i cili do të shfrytëzohet nga kompanitë maqedonase për shkëmbim tregtar. Sipas mediave maqedonase, kryministri Zoran Zaev ka deklaruar se homologu i tij shqiptar, Rama ia ka premtuar këtë gjë. “Ja për shembull, […]

Continue Reading

AKU, dega e Durrësit, ka bllokuar një kontenier me 27 ton mish me prezencë salmonele

AKU, dega e Durrësit, ka bllokuar një kontenier me 27 ton mish, fileto pule, që vinte nga Brazili dhe pas analizimit të monstrave ka rezultuar me prezencë salmonele. Ndaj, AKU ndaloi hyrjen e ngarkesës 27 ton fileto pule në territorin e Shqipërisë dhe kthimin e saj në vendin e origjinës. Gjatë këtij viti nga AKU […]

Continue Reading

Ndërron jetë një person në tragetin e linjës Bari-Durrës.

Viktima është shtetasi Isa Koni, 58 vjeç, nga Marikaj. Sipas dëshmive të personave të pranishëm, ai është ndier keq në traget dhe ka kërkuar ndihmë. Por pak minuta më vonë ka ndërruar jetë. Pasagjerët thonë se nuk i është dhënë ndihma e parë dhe se në traget nuk kishte staf mjekësor. Informacioni paraprak i policisë […]

Continue Reading

Ja si u dhunua dje avokati Ilia Ilia në Durrës. VIDEO

Autorët e sulmit, siç shihet edhe në pamjet e Report TV, janë dy, të veshur me treçerekshe dhe të pambuluar, ndërsa njëri mbante një kapele.  Njëri nga agresorët shtyn tutje personin që po shoqëronte avokatin. Fillimisht tek Ilia afrohet njëri nga agresorët, bisedojnë për pak sekonda me avokatin dhe më pas ai e godet. Në […]

Continue Reading

Basha për Fadil Hasën/ Kemi humbur një nga artistët më të talentuar të humorit shqiptar

Lulzim Basha, bëri sot homazhe në nderim të aktorit të madh të humorit, “Artistit të merituar”, Fadil Hasa, i cili u nda nga jeta para kohe, pas një sëmundje të rëndë. Së bashku me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe deputetë e drejtues të Partisë Demokratike në Durrës, Basha vendosi një kurorë me lule në hollin e […]

Continue Reading

Rama vendos: Banorët e Kukësit do kalojnë me 100 lekë për një kalim në Rrugën e Kombit

Tarifa në Rrugën e Kombit për banorët e Kukësit dhe zonave përreth pritet të jetë 100 lekë për një kalim ose 200 lekë vajtje-ardhje. Efekti financiar nga ulja e taksës pritet të jetë i konsiderueshëm, duke ulur me disa milionë euro të ardhurat që mblidhen në stacionin e pagesës. Por këto para nuk do të […]

Continue Reading

Duka nis fushaten: Do ketë zgjedhje të parakohëshme. Të gjithë në protestë

Agron Duka, Kryetari i Partisë Agrare Ambjentaliste  gjatë një takimi me mbështetësit në Durrës paralajmëron zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme në Shqipëri. Sipas tij janë denoncimet për trafikun e lëndëve narkotike, tensionet e krijuara me ministrin e brendshëm dhe ish ministrin, protestat si ajo e rrugës së kombit dhe teatri kombëtar që të çojnë në […]

Continue Reading