Gjynah, shumë gjynah/ Patozit i paska vjedh vota Rama edhe pse proçesi ka mbaruar.

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka akuzuar ‘Rilindjen’ se i kanë rrëmbyer një mandat tjetër në Durrës. Patozi sqaron se para dy ditësh rezultati i Bindjes Demokratike ishte afishuar në faqen zyrtare të KQZ dhe rezultonte me 2 keshilltarë por sicc i quan ai ‘ushtallarët e grabitjes së votës’  nuk janë mjaftuar me 49 […]

Vazhdo të lexosh

Skandaloze/ Gjykata e Durrësit rishqyrton mandatin e kryebashkiakes së rrëzuar

Partia Socialiste, në një manovër antiligjore ka bërë kërkesë në gjykatën e Durrësit, për të rishqyrtuar mandatin e kryebashkiakes së zgjedhur Valbona Sako. Ky veprim vjen pas vendimit të gjyqtares Mimozo Margjeka dy ditë më parë, për të mos certifikuar mandatin kandadites socialiste pasi vlerësoi se zgjedhjet e 30 qershorit ishin të paligjshme, pasi në […]

Vazhdo të lexosh

Lëkundje termeti në zonën e Durrësit.

Një tjetër termet është regjistuar sot në vendin tonë. IGJEUM bën me dije se në orët e mëngjesit ka regjistruar një lëkundje termeti në zonën e Durrësit. Sipas të dhënave të bëra publike, termeti është shënuar në orën 08:31 dhe ka pasur epiqendër Hamallajn në Durrës. Për fat, goditja ka qenë e lehtë, me magnitudë […]

Vazhdo të lexosh

Shkarkohet Kreu i SHISH…

Kështu shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në një denoncim të tij të bërë publik në faqen e tij në Facebook. Sipas ish-kryeministrit, shkarkimi i Gentjan Leshajt është bërë si hakmarrje për kapjen e Toyota Yaris me miliona euro. Shkarkimi i tij është bërë se gjoja ka ka komunikuar me opozitën. Denoncimi i ish-kryeministrit Sali Berisha: Noriega […]

Vazhdo të lexosh