E frikshme/ Një fantazëm është filmuar nga kamerat, teksa futet në dhomën e një shtëpie. Video

Një video e frikshme po qarkullon së fundmi në internet. Një fantazëm është filmuar nga kamerat, teksa futet në dhomën e një shtëpie. Pronari i kësaj shtëpie, Stephen Lee fillimisht i kishte instaluar kamerat për të regjistruar partnerin e tij James, dhe dy qentë e tyre. Por pas një sërë ngjarjesh të pashpjegueshme, ai u […]

Vazhdo të lexosh

Nga Dritan Shano/ Mos kemi frikë nga precedenti

Nuk ja vlen te kesh frikë nga precedenti. Asnjë progres shoqëror, ekonomik, politik, shkencor në historinë e njerëzimit nuk është kryer pa krijuar precedentin. Udhëtimi i Magelanit ishte i paprecedent. Rrëzimi i monarkisë në Francë ishte i paprecedent. Po kështu edhe ndalimi i skllavërisë dhe krijimi i Shteteve të Bashkuara. Vota e grave në Isle […]

Vazhdo të lexosh

Berisha: Janë të tmerruar

Ish-Kryeministri Sali Berisha e konsideroi prishjen e seancës parlamentare sot si të qëllimshme nga ana e deputetëve të mazhorancës në kohën kur ai ishte duke folur. “Nuk ka shqiptar që s’e kupton u prish seanca e sotme. Kur foli Ben Blushi dhe iu drejtua Blendi Klosit… Ndrikulla rrinte aty në këmbë dhe bënte sikur nuk dëgjonte, 2 […]

Vazhdo të lexosh

Paloka: Mazhoranca është në situatë frike.

Ne nje deklarate per mediat, kreu i grupit parlamentar te PD-se, Paloka u shpreh se: Mazhoranca është në situatë frike. Parlamenti është bllokuar prej gati 1 ore. Incidenti që ndodhi kishte shkaktar deputetët e mazhorancës, të cilët thyejnë rregullisht dhe janë dy deputetë tipikë, Balla e Braçe dhe pikërisht gjithmonë kur flet ish-presidenti dhe ish-kryeministrit. […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Frika ka vdekur këtu në Shkodër. Kurrë më nuk do harrohet dhe braktiset Shkodra. Kurrë më nuk do nëpërkëmbet e nuk do poshtërohet Shkodra.

Nga sheshi “2 Prilli” i Shkodrës, kryetari i opozitës Lulzim Basha iu ka bërë thirrje sot të rinjve shkodranë për t’iu bashkuar protestës së madhe të 18 shkurtit në Tiranë. “Diçka e madhe po ndodh në Shqipëri, diçka e madhe po ndodh anembanë vendit tonë, njerëzit po refuzojnë  dëshpërimin, njerëzit po refuzojnë të keqen, njerëzit kanë […]

Vazhdo të lexosh

Nga Kreshnik Çollaku: Ata bejne mire qe kane Frike.

Ka nje ofensive totale e propogandes qeveritare kundra Protestes se 18 Shkurtit. Analiste “te pavarur” te mirepaguar nga qeveria,perpunojne opinione. Teza kryesore,”te gjitha palet jane njelloj””te gjitha palet jane bande”..,alibia me e mire e mbeshtetjes se nje pushteti te fituar prej bandave dhe qe shpresohet te mbahet me banda. Nje teze tjeter “opozita nuk ka […]

Vazhdo të lexosh