50 mijë lekë për “Pfizerin”, Erion Braçe “i neveritur” për drejtorin në Kavajë

 Erion Braçe shkruan “i neveritur” për rastin e denoncuar dje në media, ku shfaqej me zë dhe figurë drejtori i qendrës shëndetësore “Luz i Vogël” në Kavajë, duke shitur për 50 mijë lekë të vjetra vaksinën Pfizer.  Gazetarët e emisionit Fiks Fare kanë denoncuar këtë skandal me zë e figurë , teksa kanë biseduar jo […]

Vazhdo të lexosh

Basir Çollaku/ Na thoni z LU, përse kongresmenët amerikanë nuk takuan Ramën?

Shkelqesi Ambasador Donald Lu, perse nuk e takoi delegacioni amerikan, kryeministrin e vendit tim Edi Rama?? Si rralle here ose asnjehere ne Shqiperi, ishte nje delgacion kongresmenesh, me axhende te qarte, te detajuar, si ne njerez ashtu edhe ne çeshtje. Misioni amerikan ishte faktmbledhes per drejtesine, kanabisin, trafiqet, siguridht edhe lidhjet e ndikimin ne pushtetet […]

Vazhdo të lexosh

Partia Demokratike do zhvillojë protestë masive të shtunën e ardhshme më 13 maj në orën 12:00.

Partia Demokratike dhe koalicioni opozitar do të zhvillojnë tjetër protestë masive në Tiranë. Protesta do të zhvillohet të shtunën e ardhshme më 13 maj në orën 12:00. Vendimi u mor gjatë mbledhjes së sotme të Lulzim Bashës me kryetarët e degëve të PD nëpër rrethe. Në takim kanë qenë të pranishëm edhe Edmond Spaho, Edi […]

Vazhdo të lexosh

Rama/ Ja pse po tërhiqem nga Kavaja

Rama ka vërtetuar atë që po thoshin njerzit e tij të afërt, se ai do ta tërhiqte kandidatin e tij nga zgjedhjet në Kavajë, dy ditë para garës. Sot, në një konferencë shtypi, Rama lajmëroi se në “qytetin e demokracisë” nuk do të ketë votime. Ai e argumentoi këtë si një shenjë drejt kompromisit dhe […]

Vazhdo të lexosh

Nga Dritan Shano/ Mos kemi frikë nga precedenti

Nuk ja vlen te kesh frikë nga precedenti. Asnjë progres shoqëror, ekonomik, politik, shkencor në historinë e njerëzimit nuk është kryer pa krijuar precedentin. Udhëtimi i Magelanit ishte i paprecedent. Rrëzimi i monarkisë në Francë ishte i paprecedent. Po kështu edhe ndalimi i skllavërisë dhe krijimi i Shteteve të Bashkuara. Vota e grave në Isle […]

Vazhdo të lexosh

Nga Alfred Lela: Kavaja është bojkoti që Rama i bëri opozitës; tani vjen lëshimi

Presidenti i Republikës ka dekretuar 7 majin si datë të zgjedhjeve lokale ‘të parakohshme’ apo ‘të jashtëzakonshme’ në Kavajë. Shkaqet e kësaj ‘përballjeje jashtë sezonit elektoral’ dihen, por një përsëritje i bën mirë alzhajmerit politik lokal e kombëtar. Kryetari i Bashkisë së Kavajës nuk e la vendin vakant, as si pasojë e vdekjes (larg qoftë!), […]

Vazhdo të lexosh