ANDI BUSHATI: PROTESTUESIT T’I KISHIN VËNË ZJARRIN PARLAMENTIT

I ftuar në emisionin “Te paekspozuarit”, Bushati teksa komentoi protestën e djeshme të opozitës, u shpreh se protestuesit u treguan paqësore dhe sipas tij duhet t’i kishin vënë zjarrin Parlamentit. “Protestuesit t’i kishin vënë zjarrin Parlamentit, u treguan shume paqësore”, tha Bashati mes të tjerash. Ndonëse Policia e Shtetit mori dje masa të rrepta për […]

Vazhdo të lexosh

Bushati: Edi Rama duhet rrëzuar, njëlloj siç shqiptarët tërhoqën zvarrë statujën e Enver Hoxhës

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, i’u përgjigj pyetjes nëse ka ardhur koha që kryeministri Edi Rama të largohet nga pushteti. Bushati u shpreh se Rama duhet të përfundojë mandatin dhe ta çojë të keqen deri në fund, në mënyrë që shqiptarët ta rrëzojnë, njëlloj siç tërhoqën zvarrë statujën e Enver Hoxhës. […]

Vazhdo të lexosh

Kapen sms që i dërgoheshin Blushit gjatë seancës së djeshme. Ja kush ia dërgonte.

Gjatë seancës së djeshme parlamentare të tensionuar me sharje dhe akuza të forta mes deputetit Ben Blushi dhe kryeministrit e më pas edhe ministrave, kreu i LIBRA është fotografuar teksa shkëmben mesazhe në celularin e tij. Një prej tyre, publikuar nga Tiranapost.al është komunikimi me analistin Andi Bejtja. Kamerat e Kuvendit kanë fiksuar edhe një […]

Vazhdo të lexosh