Top Channel sulmon Niko Peleshi. Akuza shkoi deri aty sa titulli i kronikës ishte “Helm për shqiptarët, por…

Ka 1 vit që ka filluar historia nga TCH për këtë pesticid. TCH kur interviston eksperte qe mbrojne produktin, nuk i transmetohen. Ose ka sulm ndaj ish-ministrit, ose ndaj kompanisë që sjell plehun në Shqipëri. Vetë televizioni do të sqarojë këtë cështje. Një vit më parë, Top Channel ka intervistuar Profesor Doktor Shpend Shahinin, përgjegjësin […]

Vazhdo të lexosh

Strazimiri/ Klan e TCH çensurojnë opozitën. VIDEO

Kështu ka deklaruar  sot Partia Demokratike nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri. Strazimiri tha nga selia e PD-së se “televizionet private kombëtare, Klan dhe Top Channel çensuaruan dje Partinë Demokratike në denoncimin e një prej aferave më flagrante korruptive të qeverisë së Edi Ramës- liçensimin e një kompanie fantazën me 100 mijë lekë kapital për të operuar me linjën ajrore Air […]

Vazhdo të lexosh

Rama: Tahiri nuk mund të dalë jashtë shtetit, por ai çau ferrën.

Burime për Top Channel konfirmojnë se të premten, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, person nën hetim nga prokuroria, ka udhëtuar drejt Gjermanisë, vend anëtar i hapësirës Shengen. Pas autorizimit të Parlamentit, gjykata vendosi kontroll banese, por jo bllokim të pasaportës për Saimir Tahirin. Top Channel kontaktoi me mesazh me zotin Tahiri, por pa marrë një […]

Vazhdo të lexosh

Top-Channel, fabrika e lajmeve të rreme

Sali Berisha ka sulmuar televizionin “Top-Channel”, duke e quajtur fabrikë të lajmeve të rreme kundër opozitës. Berisha ka publikuar në Facebook mesazhin e një gazetareje, që shkruan se çdo lajm trajtohet sipas interesave të drejtorit të informacionit Sokol Balla. Statusi në Facebook i ish-Kryeministrit Sali Berisha: Top Channel apo “Top fake news”?! Gazetari dixhital i […]

Vazhdo të lexosh