Ne nuk harrojmë! Do të kërkoj që krimet e atij regjimi barbar të jenë pjesë e kurrikulave të sistemit arsimor

Diten e djeshme dy kandidatet per deputete te Partise Demokratike, Agron Shehaj dhe Gent Strazimiri, zhvilluan nje takim me te Perndjekur Politik te Njesise 7 ne Tirane. Gjate bashkbisedimet me te perndjekurit z Shehaj theksoi edhe njehere se akoma duhet pune dhe ne do punojme fort per te cuar ne vend amanetin e tyre. Ne […]

Continue Reading

Gent Strazimiri/ Në dobi të mençurisë, e jo “In nome della Rosa” …

Përse sot kjo kolpo “mençurie” dhe “reflektimi” mbi dobinë e integrimit të Ballkanit perëndimor??Sot, që ballkani i qeverisur nga anëtarët e Internacionales Socialiste që nga Novi Sad në Delvinë e Manastir, lëngon nën zgjedhën e krimit dhe korrupsionit aq sa të mësyjë dyert e Evropës me qindra mijë të dëshpëruar në vit…?!Pse nuk ishte as […]

Continue Reading

Kur s’njeh turpin!

GENT STRAZIMIRI. Ti, që “të vjen turp” nga Shqipëria që proteston për demokraci përballë parlamentit të rrethuar me tela me gjemba, duhet të ishe turpëruar ditën kur more vesh që vullneti i Shqipërisë ishte përdhunuar nga “gjushët” , “gjiknurët” e “niçet” në orgjira sado-mazo me regji të “Rilindjes” …Ti, që “të vjen turp” nga Shqipëria […]

Continue Reading

Strazimiri/ Ja pse kryeprokurorja Marku përzgjodhi ish-sigurimsin në KLP

Deputeti Gent Strazimi zbardhi arsyet se cila qe arsyeja e zgjedhjes së pikërisht këtij prokurori në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, duke anashkaluar vetingun dhe me shpejtësi të çuditshme. “Në Këshillin e Lartë të Prokurorisë ka ndodhur ajo që PD-ja ka paralajmëruar shumë kohë më parë, – tha Strazimiri. –  Vetingu ka mbajtur në sistemin […]

Continue Reading

VIDEO/ Deputetët e PD gjithë natën në ambientet e fakultetit në mbështetje të studentëve.

Tek fakulteti jurdik kanë shkuar përfaqësues të opozitës për tu qëndruar pranë studentëve dhe për të evituar dhunën e polcisë. Policia tentoi pas mesnates per te nxjerre studentet nga ngujimi tek Fakulteti i Drejtesise. Deputetet Gent Strazimiri, Albana Vokshi, Flamur Noka, Endri Hasa, Ervin Salianji, Klevis Balliu dhe Gazment Bardhi shkuan ne vendngjarje. Ata qendruan […]

Continue Reading

Skandal/ 534 drejtues të lartë të policisë së sotme, pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit

Deklarata e fortë është bërë nga deputeti demokrat Gent Strazimiri, i cili i bëri thirrje drejtueses së autoritetit të dosjeve Gentiana Sula që pa vonesë të bëjë publike listën e këtyre personave. Verifikimi i dosjeve është ndërprerë pas një takimi të znj. Sula me Drejtorin e Policisë së Shtetit Ardi Veliu, duke bërë që ky […]

Continue Reading

Gent Strazimiri/ Elvis/Ervin Rroshi i mbylli hesapet me “drejtësinë”

Elvis/Ervin Rroshi i mbylli hesapet me “drejtësinë” … Në të njëjtën ditë, “drejtësia” u hapi “hesapet” me “Edving” gjyqtarëve që “Elvis/Ervin Rroshin” e mbrojtën dhe mirëkuptuan për “lapsuset” e bëra gjatë jetës së tij parapolitike, si p.sh. “Përdhunim minorenësh në grup” , “ushtrim dhe favorizim prostitucioni” , “rrëmbim personi” , “trafikim lëndësh narkotike” , e […]

Continue Reading

Strazimiri/ Klan e TCH çensurojnë opozitën. VIDEO

Kështu ka deklaruar  sot Partia Demokratike nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri. Strazimiri tha nga selia e PD-së se “televizionet private kombëtare, Klan dhe Top Channel çensuaruan dje Partinë Demokratike në denoncimin e një prej aferave më flagrante korruptive të qeverisë së Edi Ramës- liçensimin e një kompanie fantazën me 100 mijë lekë kapital për të operuar me linjën ajrore Air […]

Continue Reading

Strazimiri: Në shesh edhe për të nderuar kokëulur kujtimin e Musinesë

 #18_shhkurt NË SHESH, edhe për të nderuar kokëulur kujtimin e Musinesë! Nëse sot, nipi i papenduar i vrasësit të saj, biri i papenduar i vrasësit të Havzi Nelës kërkon shejtnim duke guxuar ta përdorë, FAJI është nga pak i secilit prej nesh! P.S. Është vështrimi – Më I PAPËRLYER, në këtë botë edhe më të […]

Continue Reading