Eno Bozdo: Doni të kuptoni se çfarë është dhe sesi funksionon “Fake News” apo lajmet e gënjeshtërta?

Doni te kuptoni se cfare eshte dhe sesi funksionon “Fake News” apo lajmet e genjeshterta? Lexoni me poshte: Fake News: Sot dy media te rendesishme trasmetuan lajmin se, sipas tyre, Departamenti i Shtetit i ka dhene Ultimatum Opozites qe ajo te hyje me cdo kusht ne zgjedhjet e 18 Qershorit. Kete gje e theksoi Rama […]

Continue Reading

Basha: Mediat e “fake news”: Top Channel, Balkanweb dhe Panorama Online

Lulzim Basha shpalli konkursin e mediave që shpërndajnë lajme të rreme (Fake News). Për këtë javë, Basha tha se mediat fake news janë Top-Channel, BalkanWeb dhe Panorama online. “Sot mediat konvencionale janë tërësisht nën presionin e pushtetit. Nga sot ne nisim konkursin e Fake News për javën që mbyllim. Këtë javë kemi dy kampionë për […]

Continue Reading