SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Eno Bozdo: Doni të kuptoni se çfarë është dhe sesi funksionon “Fake News” apo lajmet e gënjeshtërta?

Doni te kuptoni se cfare eshte dhe sesi funksionon “Fake News” apo lajmet e genjeshterta? Lexoni me poshte:

Fake News: Sot dy media te rendesishme trasmetuan lajmin se, sipas tyre, Departamenti i Shtetit i ka dhene Ultimatum Opozites qe ajo te hyje me cdo kusht ne zgjedhjet e 18 Qershorit.
Kete gje e theksoi Rama vete ne nje postim te tij ne FB.

Lajmi i Vertete: Departamenti i Shtetit (lexoni deklaraten origjinale online) thekson faktin se pjesemarrja e te gjitha partive ne zgjedhje eshte shume e rendesishme! (asgje me shume se kaq)

Interpretimi korrekt: Departamenti i Shtetit thekson faktin se pa Opoziten praktikisht nuk ka zgjedhje. Nuk permend daten 18 Qershor, duke njohur faktin qe zgjedhjet tashme jane te shtyra me disa muaj.

Konkluzioni: Mediat e kapura jane kunder Republikes se Re, per arsye tashme shume te qarta!!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?