Bozdo: PD, aleancë mbipolitike për t’i bërë ballë Ramës

Valentina Madani – Demokratët rinisin brenda kësaj jave zgjedhjet e brend-shme, të cilat pritet të përfundojnë në fund të muajit tetor. Sekretari organizativ i PD-së, Enno Bozdo e konsideron procesin e zgjedhjeve të brend-shme si të rëndësishëm në riorganizim strukturor, i ndërmarrë në këto vite të Partisë Demokratike në opozitë. Bozdo thotë për “Gazeta Shqiptare” se […]

Vazhdo të lexosh

Bozdo: Gafa e rradhës e Ramës, do të ketë ndikim mes Shqipërisë dhe Kosovës…

Sekretari organizativ në Partinë Demokratike, Eno Bozdo, kundërshtoi vendosjen e taksës në rrugën e Kombit, duke e cilësuar atë të pavend jo thjeshtë për ngarkesën ekonomike, por edhe për faktin që qeveria këtë shumë e ka mbledhur në mënyra të ndryshme. “Koncepti i konccesionit në kohën kur qeveriste PD kishte të bënte me mirëmbajtjen, që […]

Vazhdo të lexosh

Eno Bozdo/ Sikur i njëjti zell të tregohej vetëm një vit me parë me kryetarët e bashkive, të paktën 7 prej tyre, përfshirë dhe Veliajn, do ishin sot në pranga.

Mund të dalë e gjithë Policia në konferencë shtypi. Por Tahiri dhe njerëzit e tij janë njollë që nuk lahet. As Gjushët, Bushët, Lalët, Shullazët, Roshët e sa e sa të tjerë. As droga që përmbyti Shqipërine, as kriminelët ne Kuvend dhe administratë. As edhe 613 kg kokainë që mund te destabilizojnë Italinë, e jo […]

Vazhdo të lexosh

Eno Bozdo/ Mirëpritet çdo propozim për statutin

Sekretari organizativ i Partisë Demokratike, Eno Bozdo, sqaron qëllimin që ka grupi i punës, që kryesia e PD mandatoi që të vendosë kontakt dhe të mirëpresë  çdo propozim për ndryshimin e statutit të Partisë Demokratike si pika e nisjes për bashkimin e  kësaj force poltike. Bozdo: Ky grup që siç thashë është ngritur në nivelin më […]

Vazhdo të lexosh

Bozdo: Çfarë duhet të bëjë PD-ja para se të nisë protestat dhe koalicionin me LSI

Valentina MADANI PD-ja nuk mundi ta “fotografojë” vjedhjen e votës me 25 qershor, por dokumentimin me dëshmi konkrete po e bën tani përmes procesit të  analizës së  humbjes dhe riorganizimit të  partisë. Enno Bozdo sekretari organizativ i PD-së  tregon për “Gazeta Shqiptare” se ka mundur të  sigurojë  dëshmi të  identifikimit me “emër dhe mbiemër”, sipas tij, të  […]

Vazhdo të lexosh

A është lista e Bashës një përpjekje për të ndarë ‘pushtetin legjislativ’ nga ai partiak?

Pikëpyetje të shumta janë ngritur nga komentuesit e listave, brenda dhe jashtë Partisë Demokratike, për vendimin e Bashës për të lënë pa mundësi kandidimi disa figura aktive të organizmit të brendshëm, të cilët shiheshin edhe si ‘njerëz të Bashës’. Dy sekretarë të rëndësishëm, Fatbardh Kadilli i Burimeve Njerëzore dhe Enno Bozdo i Organizimit, kanë mbetur […]

Vazhdo të lexosh

Mbyllet Komisioni për CEZ. Balla ia faturon Berishës pëgjegjësinë. Qeveria e majtë”del e pastër”

Komisioni për Privatizimin e CEZ mbyll hetimet duke vlerësuar se privatizimi pa inventarizim dhe ulja qëllimisht e vlerës së aseteve ka shkaktuar një dëm prej 450 milionë euro dëm. Sipas kryetarit të Komisionit hetimor Parlamentar për Privatizimin e CEZ, Taulant Balla, përgjegjësia për këtë dëm të shkaktuar bie direkt ndaj kryeministrit të asaj kohe, Sali […]

Vazhdo të lexosh