Lista e plotë e kandidatëve të PD në Tiranë

Partia Demokratike pas problemeve që kishte me listat shumëemërore të kandidatëve për zgjedhjet e 25 qershorit, sot ka dorëzuar tek KQZ-ja listat e plota edhe sërisht në 5-së qarqe nuk ka zbatuar kuotën gjinore ku është gjobitur me 5 mln lekë nga KQZ-ja. Nga 94 kandidatë që prezantoi në fillim, tashmë lista e PD-së ka 194 kandidatë. Ndryshin […]

Vazhdo të lexosh

A është lista e Bashës një përpjekje për të ndarë ‘pushtetin legjislativ’ nga ai partiak?

Pikëpyetje të shumta janë ngritur nga komentuesit e listave, brenda dhe jashtë Partisë Demokratike, për vendimin e Bashës për të lënë pa mundësi kandidimi disa figura aktive të organizmit të brendshëm, të cilët shiheshin edhe si ‘njerëz të Bashës’. Dy sekretarë të rëndësishëm, Fatbardh Kadilli i Burimeve Njerëzore dhe Enno Bozdo i Organizimit, kanë mbetur […]

Vazhdo të lexosh

Ja emrat që mbetën jashtë liste nga PD

Këta janë disa nga emrat që Partisë  kanë mbetur jashtë listës së kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 qershorit. Lexoni më poshtë listën e dorëzuara në KQZ. Jozefina Topalli Majlinda Bregu Eduard Selami Ridvan Bode Astrit Patozi Arben Imami Keltis Kruja Enno Bozdo Asllan Dogjani Kastriot Islami Myqerem Tafaj Bedri Hoxha Roland Keta Igli […]

Vazhdo të lexosh