Vokshi: Rama-Veliaj po mbajnë të fshehtë kompanitë e planit mafioz për ndërtimin e 6 kullave tek Teatri

Ish-deputetja demokrate Albana Vokshi ka dalë sot para mediave duke akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranë se po ‘shkelin dhe ligjin e tyre korruptiv për grabitjen e tokës publike dhe Teatrit Kombëtar duke mbajtur të fshehtë emrat e kompanive që kanë pranuar të bëhen pjesë e planit mafioz për ndërtimin e 6 kullave’. […]

Vazhdo të lexosh

Media e huaj: Teatri/ Fusha sh.p.k e lidhur me një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës, në Spanjë

Përplasje të forta në Tiranë, në përpjekje për të ndaluar shkatërrimin e teatrit kombëtar. Regjistrohen përballje mes protestuesve që kërkojnë të pengohet shembja e godinës historike dhe forcave të policisë. Sekretari i përgjithshëm i OSBE, Thomas Greminger u bëri thirrje ‘të gjitha palëve’ që të prisnin verdiktin e Kushtetueses. Nga Tirana, Katerina Sula Në agimin […]

Vazhdo të lexosh

Ina Zhupa/ Lejën për ndërtimin e godinës në sheshin Italia, e ka firmosur Edi Rama 17 vjet më parë. Dokumenti

Kryemashtruesi Erion Veliaj që nuk kursen as jetën e femijëve për para, mashtroi edhe sot për të fshehur një aferë tjetër korruptive. Lejen për ndërtimin e godinës në sheshin Italia, e ka firmosur Edi Rama 17 vjet më parë, kur drejtonte Bashkinë e Tiranës dhe Veliaj e di më mirë se kushdo këtë gjë. Kjo […]

Vazhdo të lexosh

RAMA/ PAGUAJNË ARTIKUJ KËTEJ E ANDEJ, E BËNË COPË SHQIPËRINË FARE, ËSHTË TMERR.

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë mëngjes pune me kryebashkiakun Erion Veliaj dhe ish-ministrin Fatmir Xhafaj në njësinë 10, shoqëruar edhe nga disa banorë të zonës. Rama u shpreh i shqetësuar për imazhin e Shqipërisë duke akuzuar opozitën se po paguan artikuj nëpër botë. Sa i takon gazetës BILD, Rama e veçoi duke thënë […]

Vazhdo të lexosh

Spektakli gjysmë milionë euro për prezantimin e rikandidimit të Veliajt

Partia Socialiste mbajti sot një tubim për shpalljen e rikandidimit të Erion Veliajt për kryabashkiak të Tiranës në Zgjedhjet Vendore 2019. Për këtë qëllim, në Sheshin Nënë Tereza do të zhvillohet një aktivitet që socialistët e kanë quajtur Kongres Zgjedhor, por që në të vërtetë do të jetë një spektakël vetëlëvdues-mobilizues, plot ngjyra, shkëlqim dhe […]

Vazhdo të lexosh

VELIAJ I DORËZON ‘ÇELËSIN E QYTETIT’ MONS. VINCENZO PAGLIA

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i dorëzoi “Çelësin e Qytetit” Shkëlqesisë së Tij, Mons. Vincenzo Paglia, President i Akademisë Papnore të Vatikanit dhe një ndër themeluesit e këshilltar shpirtëror i Komunitetit të Sant’Egidio, me veprimtari humanitare anembanë botës. Kryebashkiaku Veliaj shprehu mirënjohjen për rolin dhe kontributin e Mons.Vincenzo Paglia në shërbim të njerëzve […]

Vazhdo të lexosh

VELIAJT PËR GRATË: ME FAT QË JU KEMI!

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’i uruar 8 marsin të gjitha bashkëpunëtoreve të tij. Duke i falënderuar për angazhimin e tyre për mbarëvajtjen e punëve të kryeqytetit, Veliaj ka postuar fotot e vajzave dhe të grave që punojnë në Bashkinë e Tiranës. ‘Faleminderit me zemër të shenjtave të bashkisë. Falë […]

Vazhdo të lexosh

Denoncon deputeti:Veliaj më kërkon dhurata 5 milionë euroshe për një leje ndërtimi!

Deputeti i LDK-së në Kuvendin e Kosovës, njëkohësisht edhe biznesmen, Ramiz Kelmendi, ka ngritur akuza të forta ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, lidhur me dhënien e lejeve të ndërtimit.Kelmendi përmes një letre të hapur tregon se ka blerë një truall në Tiranë për ndërtim dhe nga kryebashkiaku Veliaj i ishte premtuar fillimisht mbështetje maksimale.Kelmendi […]

Vazhdo të lexosh

Studentët i vërsulen Veliaj-t: Je përgjegjësi kryesor për vrasjen e punëtorit 17-vjeçar Ardit Gjoklaj. VIDEO

Studentët janë përplasur ditën e sotme me Erion Veliajn, gjatë një takimi të zhvilluar në Qytetin Studenti. Gjatë paradites, Veliaj nisi një takim fasadë në godinat 26-27  në QS. Pasi e nisi takimin në mënyrë se si di vetë, me lajka dhe buzëqeshje, studentët e pranishëm aty i kanë rrëzuar gjithë propagandën. Studentët dhe aktivistët […]

Vazhdo të lexosh

Arben Malaj sulmon ashpër Erion Veliaj/ Si ka mundësi që mos të dalë një ditë në televizor?

Ish-ministri i Financave Arben Malaj gjatë një interviste, akuzoi kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj për qeverisje arrogante pasi sipas tij ‘bazohet tek numri i gjobave që vendos bashkia, ndërkohë sjellje e Policisë Bashkiake e quan mizore’. ‘Problemi që ka bashkia e Tiranës është modeli i qeverisjes. Është arrogant. Bazohet te numri i gjobave, te sjellja […]

Vazhdo të lexosh

Nga Paulin Paplekaj/ Qyqetarët dhe “shpellarët”.

Ishte viti 2004. Qeveria shqiptare aso kohe, si nje bishë e varrueme, lëngonte në grahmat e fundit te ekzistencës saj. Arroganca dhe papërgjeshmëria e Kryeministrit Nano, kishin trashë zollumin në nivel neveritës. Te gjithë përbuznin me sakëlldi Kryeministrin dhe partinë e tij të dekompozueme që kutërbonte erë korrupsion e vjedhje. Përveç opozites ballore te Berishes […]

Vazhdo të lexosh

Meta, Rama, Ruçi e Veliaj homazhe të Varrezat e Dëshmorëve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama, kreu i Kuvendit zhvilluan homazhe të Varrezat e Dëshmorëve në kuadër të 74-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë. Ata vendosën kurora me lule pranë monumentit “Nënë Shqipëri”.   Në këtë ceremoni ishte i pranishëm dhe kryebashkiaku Erion Veliaj dhe veteranë të luftës. Partia Demokratike nderoi dje kujtimin […]

Vazhdo të lexosh