Kapen 11 kg heroinë në Durrës, pranga 50-vjeçarit rezident në Zvicër

Policia Kufitare parandalon dhe godet rast të tentativës për trafikim të drogave të forta duke sekuestruar 11 kg lëndë narkotike, e dyshuar heroinë në Portin e Durrësit. Një 50-vjeçar, rezident në Zvicër është arrestuar. Shërbimet e Policisë Kufitare Durrës në zbatim të detyrave të përcaktuara në Planin e Masave për rritjen e kontrollit me qëllim […]

Vazhdo të lexosh

Malltezi/ Ditët e qeverisë “Rama” mund të shkurtohen vetëm me përballje.

Në një intervistë për Gazetën Shqiptare, Malltezi nuk përjashtoi mundësinë e bisedimeve, teksa u pyet nëse ka ardhur koha që Lulzim Basha të ulet në bisedime me mazhorancën, apo duhet vijuar beteja bashkë me qytetarët për largimin e kryeministrit. “Nuk ka pse njëra të përjashtojë tjetrën, por mendoj që sensibilizimi i qytetarëve mbi zezonat që […]

Vazhdo të lexosh

Media e huaj: Teatri/ Fusha sh.p.k e lidhur me një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës, në Spanjë

Përplasje të forta në Tiranë, në përpjekje për të ndaluar shkatërrimin e teatrit kombëtar. Regjistrohen përballje mes protestuesve që kërkojnë të pengohet shembja e godinës historike dhe forcave të policisë. Sekretari i përgjithshëm i OSBE, Thomas Greminger u bëri thirrje ‘të gjitha palëve’ që të prisnin verdiktin e Kushtetueses. Nga Tirana, Katerina Sula Në agimin […]

Vazhdo të lexosh

KE: Shqipëria bazë e madhe e drogës, paratë pastrohen në ndërtim!

Dje, Komisioni Evropian në Bashkëpunim me Qendrën Evropiane të Monitorimit të drogave në Bashkimin Evropian, analizuan shifrat e fundit të prodhimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike. Një përhapje të gjerë në rajonin e Ballkanit Perëndimor ka prodhimi i Kanabisit dhe trafikimi i Kokainës. Raporti i paraprirë edhe nga një konferencë për shtyp e Komisionierit për […]

Vazhdo të lexosh

Krasta përplaset me Spiropalin kur kjo e fundit nuk pranon drogën në vendin tonë

Elisa Spiropali është e ftuar mbrëmjen e sotme në studion e ‘A Shoë’ përballë gazetarit Adi Krasta, ku nuk kanë munguar ‘thumbat’ mes të dyve. Teksa Spiropali fliste për pasqyrimin e protestës së opozitës në mediat ndërkombëtare dhe imazhin e keq të Shqipërisë që ajo përcjellë, gazetari e ndërpreu dhe bëri një pyetje të drejtëpërdrejtë.  […]

Vazhdo të lexosh

Klemet Balili dënohet me 10 vjet burg.

Gjykata e Krimeve të rënda pasi është tërhequr për të marrë vendimin pas përfundimit të seancës gjyqësore për Klement Balilin ka thënë edhe vendimin e saj. Duke pëfituar nga kërkesa e tij për gjykim të shkurtuar Klemet Balili është dënuar me 10 vjet burg. Në seancën e sotme u lexua mbrojtja, ku avokati Theodhori Sollaku […]

Vazhdo të lexosh

“DROGË APO TROKË?

Artur Çani emisionin e tij “Ajzberg” këtë javë ia kushtoi një paradoksi të dhimbshëm të qeverisjes shqiptare. Drogë apo trokë,pyeste ai dhe thelbi ishte që kanabizimit të vendit nuk iu bë luftë për ta shfarosur,por iu bë spektakël për sytë e ndérkombëtarëve. U arrestuan mbi 3000 fukarenj për gjashtë vjet,u rasën burgjeve ata që e […]

Vazhdo të lexosh

Trafikantët: Prapë do ti blejmë zgjedhjet/ RAI mes trafikantëve në Shijak: Drogë, lekë, blerje votash.

Bandat e drogës dhe krimit janë kthyer në punë. Po përgatiten të blejnë votat prapë për llogari të pushtetit aktual në Shqipëri. Televizioni publik Italian, RAI, në një infiltrim të gazetarëve të saj, tregon sesi i infiltruari i tyre kontakton me një trafikant droge dhe armësh në Shijak. Media italiane e cilëson Shijakun si zonë […]

Vazhdo të lexosh

Ja kush është trafikantja e madhe shqiptare në klanin mafioz të Ndranghetas e arrestuar në Itali

Një megaoperacion i antimafias italiane ka çuar sot në ekzekutimin e urdhër arrestimeve ndaj 25 personave me akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës për llogari të klanit mafioz të Ndranghetas Mancusi di Limbadi.Mes të arrestuarve është dhe një femër shqiptare Elisabeta Kotja 40 vjeç, e kosideruar një trafikante droge e nivelit të lartë.Operacion antimafia i […]

Vazhdo të lexosh

Vetëdorëzohet ‘Eskobari i Ballkanit’dhe Drejtori i Ramës, Klement Balili.

Klement Balili më në fund ka vendosur të dorëzohet. Burime për Top Channel bëjnë me dije, se Balili I njohur si “Eskobari i Ballkanit” është dorëzuar në Policinë E Shtetit mëngjesin e kësaj të marte.Balili në këtë vetëdorëzim nuk është shoqëruar nga forcat e Policisë. Ndërkohë që është ende e paqartë nëse gjatë kësaj kohe […]

Vazhdo të lexosh

Deutsche Welle: Shqipëria, Kolumbia e Europës

Viti 2018 për Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë, Malin e Zi, Serbinë, Bosnje-Hercegovinën mund të quhet çdo gjë tjetër, por jo vit suksesi. Vërtet që Shqipëria dhe Maqedonia arritën si vende kandidate që Brukseli në qershor të vitit të ardhshëm të hapë negociatat e anëtarësimit. Por se si do të jenë forcat politike në Parlamentin Europian pas […]

Vazhdo të lexosh