Skandal/ Njihuni me anëtarin e KLP me nota 5 dhe dëftesë të falsifikuar. Kërcënon gazetarin: Të marr gjak në në vetul

Emisioni investigativ ‘Ajsberg’ që transmetohet në ekranin e Fax News me gazetar Artur Çanin ka zbardhur mbrëmjen e djeshme një mega skandal që ka përfshirë Këshillin e Lartë të Prokurorisë, një nga organet kryesore për Reformën në Drejtësi. Bëhet fjalë për një nga anëtarët e këtij organi, Tartar Bazaj, i cili në bazë të investigimeve […]

Vazhdo të lexosh

“DROGË APO TROKË?

Artur Çani emisionin e tij “Ajzberg” këtë javë ia kushtoi një paradoksi të dhimbshëm të qeverisjes shqiptare. Drogë apo trokë,pyeste ai dhe thelbi ishte që kanabizimit të vendit nuk iu bë luftë për ta shfarosur,por iu bë spektakël për sytë e ndérkombëtarëve. U arrestuan mbi 3000 fukarenj për gjashtë vjet,u rasën burgjeve ata që e […]

Vazhdo të lexosh