Biznesmeni Fusha ka kryer pagesën e akomodimit në Barcelonë të Spanjës për një grup të madh drejtuesish të bashkisë Tiranë

Nënkryetari i bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku u mor në pyetje paraditen e të hënës në Prokurorinë e Tiranës, pas regjistrimit të një kallëzimi penal për shpërdorim detyre dhe korrupsion pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike. Mazniku u pyet në cilësinë e personit në dijeni të fakteve, lidhur me pagesën e faturës së akomodimit […]

Continue Reading

Media e huaj: Teatri/ Fusha sh.p.k e lidhur me një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës, në Spanjë

Përplasje të forta në Tiranë, në përpjekje për të ndaluar shkatërrimin e teatrit kombëtar. Regjistrohen përballje mes protestuesve që kërkojnë të pengohet shembja e godinës historike dhe forcave të policisë. Sekretari i përgjithshëm i OSBE, Thomas Greminger u bëri thirrje ‘të gjitha palëve’ që të prisnin verdiktin e Kushtetueses. Nga Tirana, Katerina Sula Në agimin […]

Continue Reading

Veliaj i jep Kompanisë ‘Fusha’ Shpk rehabilitimin e Bulevardit ‘Zogu i Parë’ me një fond prej rreth 6.1 milionë eurosh.

Kompania ‘Fusha’ Shpk ka fituar tenderin e Bashkisë së Tiranës për rehabilitimin e Bulevardit ‘Zogu i Parë’ me një fond prej rreth 6.1 milionë eurosh. Kontrata mes bashkisë dhe kompanisë në fjalë është nënshkruar më 26 qershor dhe përfshin rehabilitimin e bulevardit që nis në fund të sheshit ‘Skënderbej’ dhe përfundon te busti i Ahmet […]

Continue Reading

Teatri/ Vjen reagimi nga KE. Zbardhen 15 pyetjet që Komisioni Europian ka për qeverinë

Komisioni Europian i kërkon qeverisë shpjegime për ligjin “Fusha”, që parashikon shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin e godinave 17-21 kate. Burime diplomatike bëjnë të ditur se Komisioni Europian u vu në lëvizje pas një letre të 4 deputetëve të PD në datën 11 Korrik, si dhe pas kundërpërgjigjes nga qeveria për këtë letër në […]

Continue Reading

Banda po nis prishjen e Teatrit pa ligj, shkulen tabelat dhe kabllot e ndriçimit, çahen muret!

Në një kohë që ligji i miratuar për shembjen e Teatrit nuk ka hyrë në fuqi pasi ende nuk është dekretuar nga Presidenti, ka nisur shembja e Teatrit nga banda e Ramës. Në orët e mbrëmjes janë shkulur tabelat e raklamave të Tetarit që qëndronin aty. Po ashtu janë hequr edhe kabllot e ndriçimit. Më […]

Continue Reading

Basha/ Nëse i vini minat Teatrit, edhe ne minat do t’u vëmë kullave tuaja! VIDEO

Lulzim Basha i ka dërguar një paralajmërim të fortë kryeministrit Edi Rama dhe kompanisë ndërtuese të kullave në truallin e Teatrit Kombëtar, nga selia e PD, ku ai po jep një konferencë për shtyp. I pyetur nga gazetarët se si do të veprojë opozita në rast se qeveria e vazhdon pa marrë parasysh asgjë, projektin […]

Continue Reading