Nuk ndalet droga/ 5.4 ton hashash në anijen me vela

Aktualitet

Policia italiane i ka dhënë një tjetër goditje trafikut të lëndëve narkotike duke kapur në det të hapur, në Kanalin e Sicilisë, një varkë me vela me 5.4 ton hashash brenda bordit të saj.

Sipas informacioneve paraprake, droga e sekuestruar besohet se kap një vlerë prej afro 50 milionë euro. Në këtë operacion u arrestuan 3 shtetas turq.

Guardia di Finanza, pas një alarmi të lëshuar nga autoritetet franceze të anti-drogës, nisi kontrollet në det dhe zbulojë pikërisht varkën për të cilën zyrtarët francez kishin ngritur alarmin.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?