Gazetarët e mafias

Nga Vehap Kola Gazetarët e mafias e shohin përballjen ndërmjet të Mirës dhe të Keqes si një ndeshje futbolli. Nuk ka asgjë nga gazetari si rojtar i të vërtetës apo si raportues i drejtë tek gazetari i mafias. Ai nuk është i interesuar që e Mira të triumfojë dhe as ndjen se ka përgjegjësinë morale […]

Vazhdo të lexosh

Pedagogu “nxjerr” mesazhet me Ramën: Na le rrugëve në të shkolluarit në Amerikë

Pas përgjimeve të publikuara nga gazeta prestigjioze gjermane BILD, Edmond Çata, pedagogu dhe Doktor shkencave ka shkëmbyer disa SMS private me kryeministrin Edi Rama. Më mesazhet e  publikuara nga Edmond Çata, ky i fundit i ka shprehur indinjatën Kryeministrit Rama për faktin se janë lënë rrugëve personat e shkolluar në Amerikë, ndërkohë që i ka […]

Vazhdo të lexosh