Pedagogu “nxjerr” mesazhet me Ramën: Na le rrugëve në të shkolluarit në Amerikë

Aktualitet

Pas përgjimeve të publikuara nga gazeta prestigjioze gjermane BILD, Edmond Çata, pedagogu dhe Doktor shkencave ka shkëmbyer disa SMS private me kryeministrin Edi Rama.

Më mesazhet e  publikuara nga Edmond Çata, ky i fundit i ka shprehur indinjatën Kryeministrit Rama për faktin se janë lënë rrugëve personat e shkolluar në Amerikë, ndërkohë që i ka shkruar se nuk ka pasur nevojë për politika reale, sepse votat ja garantonte 1 Vangush Dako dhe 10 Avdylaj.

“Prandaj na le rrugëve ne të shkolluarve në Amerikë o piktor…. dhe nuk kishe nevojë as për politika reale… se ti garantonin 1 Vangush Dako e 10 Avdylaj 1 milion shuplakat: e tua…! Hyyy Sali Berisha me emrin Edi Rama…

Dhe mos u bëj merak… do i sosi vaji kandilit edhe sloganit tënd “nuk jemi më të mirët… por më të mirë se ne nuk ka”!!

Do të ti japin duart amerikanët…. deri sa të vij momenti…. i dhanë duart Pinocetit politik… jo më ty… që as Pinocet ekonomik nuk je… ti ke vrarë shpresën në këtë vend, me gënjeshtrat, injorancën dhe arrogancën tënde…. O Ramë Berisha….”, thuhet në mesazhin e Edmond Çatajt.

Ndërkohë që kryeministri Rama nuk i ka lënë “kusur”, por i është përveshur në përgjigjen që i ka kthyer.

“Sa keq! Ngushëllimet e mia për mendjen e lehtë pupël dhe zorrën që paska ngatërruar vrimë”, thekson Rama.

Cata2

Përgjigja e Ramës

0 0 votes
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments