Superskandal! Tender 30 milion euro në Portin e Durrësit për të shpërblyer bandën për zgjedhjet

Fushata e kryeministrit në Durrës nis fiks siç i ka hije atij. Me 30 milion euro para publike që i transferohen aleatëve të rinj në PS, për të blerë shërbimet e tyre kriminale për zgjedhjet e ardhshme. Këto para publike, sqaron gazetari Klodian Tomorri, do t’i transferohen një politikani të rëndësishëm në qytetin bregdetar dy […]

Vazhdo të lexosh

Palmer/ Vangjush Dako nuk është një çështje e qeverisjes së kryeministrit Rama

Zëvendësndihmës Sekretar i Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Matthew Palmer tha se ndalimi i hyrjes së ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako në SHBA nuk është një çështje e qeverisjes së kryeministrit Rama por duhet të shihet si veprim i SHBA kundër praktikave korruptive. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Palmer pranoi se […]

Vazhdo të lexosh

Gazetarët e mafias

Nga Vehap Kola Gazetarët e mafias e shohin përballjen ndërmjet të Mirës dhe të Keqes si një ndeshje futbolli. Nuk ka asgjë nga gazetari si rojtar i të vërtetës apo si raportues i drejtë tek gazetari i mafias. Ai nuk është i interesuar që e Mira të triumfojë dhe as ndjen se ka përgjegjësinë morale […]

Vazhdo të lexosh

Pedagogu “nxjerr” mesazhet me Ramën: Na le rrugëve në të shkolluarit në Amerikë

Pas përgjimeve të publikuara nga gazeta prestigjioze gjermane BILD, Edmond Çata, pedagogu dhe Doktor shkencave ka shkëmbyer disa SMS private me kryeministrin Edi Rama. Më mesazhet e  publikuara nga Edmond Çata, ky i fundit i ka shprehur indinjatën Kryeministrit Rama për faktin se janë lënë rrugëve personat e shkolluar në Amerikë, ndërkohë që i ka […]

Vazhdo të lexosh

Nuk duhet t’i thuash asnjërit, as Gon Dukës/ Ja se si Astrit Avdylaj i blen votën një personi

Gazeta më e madhe në Europë, gjermania Bild, ka nisur të botojë përgjimet e dosjes 339, të cilat sjellin një panoramë të frikshme ku zyrtarët socialistë i nënshtrohen kreut të një grupi kriminal. “Gjashtë përgjimet që pasojnë janë pjesë e një dosje zyrtare të mbikëqyrjes gjyqësore të një hetimi kriminal me numër 339/1, të zyrës […]

Vazhdo të lexosh

Përgjimi i 4-tërt i Bild/ Shteti i Edi Ramës u bindet urdhrave të Avdylaj

“Gjashtë përgjimet që pasojnë janë pjesë e një dosje zyrtare të mbikëqyrjes gjyqësore të një hetimi kriminal me numër 339/1, të zyrës së prokurorisë së antimafias sa i përke aktivitetit kriminal të një organizate ndërkombëtare të trafikut të drogës, të njohur si klani kriminal ‘Avdylaj’ në qytetin e Shijakut në Shqipëri. Gjatë muajve të përgjimit, […]

Vazhdo të lexosh

Përgjimi i dytë i Bild: Avdylaj vendos për kandidatët në listën e PS

Gazeta më e madhe në Europë, gjermania Bild, ka nisur të botojë përgjimet e dosjes 339, të cilat sjellin një panoramë të frikshme ku zyrtarët socialistë i nënshtrohen kreut të një grupi kriminal. “Gjashtë përgjimet që pasojnë janë pjesë e një dosje zyrtare të mbikëqyrjes gjyqësore të një hetimi kriminal me numër 339/1, të zyrës […]

Vazhdo të lexosh

Basha reagon pas arrestimit të Fran Frrokaj. Video

Lulzim Basha ka reaguar sot për herë të parë në lidhje me arrestimin e kryebashkiakut të Lezhës, Fran Frrokaj. Nuk mund të ketë drejtësi selektive, që një grusht kryebashkiakësh të korruptuar të kësaj qeverie të mos dalin para drejtësisë-tha Basha. Ja se çfarë tha Lulzim Basha: Nuk mund të drejtësi nëse Dako, Tahiri, Ahmetaj, Sejdini […]

Vazhdo të lexosh

Reshjet përmbysin Durrësin e Dakos

Shiu që ka përfshirë në këto momente qytetin bregdetar të Durrësit ka krijuar vështirësi qarkullimi në rrugët kryesore dhe dytësore. Rrugët pranë Bashkisë janë të mbuluara nga shiu, ndërkohë që si pasojë ka probleme me lëvizjen e automjeteve. Moti i keq me shtrëngata shiu ka sjellë dhe vonesa në ankorimin e trageteve në portin e […]

Vazhdo të lexosh

Gjykata e shkallës së parë në Durrës ka marë vendim të pezullojë punimet e Dako-s

Gjykata e shkallës së parë në Durrës ka marë vendim të pezullojë punimet me vlerën 5.4 milionë Euro të kryebashkiakut të këtij qyteti i cili po ndërton një objekt të quajtur Veliera, ngjitur me toren veneciane në qendër të Durrësit. Vendimi aktual vjen pas kërkesës së prokurorisë për të ndërprerë krejtësisht punimet. Më parë në bazë […]

Vazhdo të lexosh