Salianji: Nuk do bëj kurrë kompromis me të keqen

Ervin Salianji përballet sot me prokurorinë për akuzat ndaj ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj në të ashtuquajturën çështje “Babale”. Salianji ka folur para nisjes së seancës duke deklaruar se pavarësisht se është politikani që ka më shumë kallëzime, procedime e padi nga ana e qeverisë, nuk do bëjë kurrë kompromis me të keqen. “Kam denoncuar […]

Continue Reading

VIDEO e drekës së Dakos me Avdylajt. Kjo është banda e blerjes së votave.

Dalin pamjet e drekës së Vangjush Dakos me Avdylajt pas fitores së zgjedhjeve, të blera me paratë e krimit apo edhe presione. Është deputeti i PD-së Ervin Salianji ai i cili i ka bërë publike pamjet në faqen e tij në Facebook. Hareja e krimit! Triumfi i së keqes! Fitorja e zgjedhjeve festohet bashke me […]

Continue Reading

VIDEO/ Deputetët e PD gjithë natën në ambientet e fakultetit në mbështetje të studentëve.

Tek fakulteti jurdik kanë shkuar përfaqësues të opozitës për tu qëndruar pranë studentëve dhe për të evituar dhunën e polcisë. Policia tentoi pas mesnates per te nxjerre studentet nga ngujimi tek Fakulteti i Drejtesise. Deputetet Gent Strazimiri, Albana Vokshi, Flamur Noka, Endri Hasa, Ervin Salianji, Klevis Balliu dhe Gazment Bardhi shkuan ne vendngjarje. Ata qendruan […]

Continue Reading

Manipulim të zgjedhjeve/ 1.4 milonë kartave të identitetit u skadon afati deri në datën e zhvillimit të zgejdhjeve lokale

Deputeti Ervin Salianji gjatë një statusi në facebook ka denoncuar mundësinë e Edi Ramës për të manipuluar zgjedhjet që po vijnë pasi sipas tij 1.4 milonë kartave të identitetit u skadon afati deri në datën e zhvillimit të zgejdhjeve lokale “1.4 milion mundesi që Rama ti blejë duke iu paguar kuponin, duke i bërë presion […]

Continue Reading

Kërcënohet me jetë Ervin Salianji/ Letra nga burgu: Do vritesh me snajper…

Detajet tronditëse të letrës denoncim. Pse po kërcënohet deputetit demokrat, kush fshihet pas planit ogurzi dhe një reagim nga Ervin Salianji TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, është kërcënuar me jetë. ”Lupa.al” ka arritur të sigurojë ekskluzivisht një letër që një i burgosur i Burgut të Fushë-Krujës i ka dërguar ligjvënësit demokrat ku e njofton për […]

Continue Reading

Alizoti i dosjes ‘Babale’: Më ka shantazhuar kreu i policisë

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, të marten, publikoi në emisionin “Opinion” një video të fshehtë ku është filmuar Fredi Alizoti i dosjes “Babalja”, i cili rrëfen se është përdorur nga policia dhe e kanë çuar në Prokurori për ta shantazhuar. Deputeti Salianji tha se Fredi Alizoti nuk ishte në dijeni që po filmohej, teksa […]

Continue Reading

Ja kush është gazetari Gazetari, që intervistoi ‘dëshmitarin X’

Gazetari Jetmir Olldashi, që intervistoi ‘dëshmitarin X’, Albert Veliu, doli në një konferencë për shtyp. Ai i ka dhene detaje ne lidhje me Veliun dhe audio-pergjimin me Agron Xhafajn. Olldashi eshte shprehur se Albert Veliu e ka telefonuar Agron Xhafajn ne pranine e tij. Me poshte deklarata e plotë e Jetmir Olldashit: Të dashur kolegë […]

Continue Reading

Vëllai i Fatmir Xhafës: Po na sulmojnë, janë zbërthyer ata në Itali. Audio

Kanë kaluar 24 orë dhe ai nuk kthen përgjigje dhe ne e dimë sepse ai nuk bën një jetë normale. Ai është një nga bosët më të rëndësishëm të trafikut të drogës në Shqipëri me bazë në trafikun e drogës’, tha deputeti Ervin Salianji. Ne publikojmë sot një material audio që Agron Xhafaj e vazhdon […]

Continue Reading

Salianji/ Hetoni grupin e PS me një pasuri sa e Realit të Madridit

Në formën e sugjerimit Ervin Salianji, deputeti demokrat i kërkoi Drejtorisë së Pastrimit të Parave të hetojnë pasurinë e anëtarëve të grupit socialist, vlera e të cilës sic tha i kalon 400 milionë euro. Në replikë Ermonela Femaj, kryetarja e Komisionit të Sigurisë sugjeroi hetimin e pasurisë së deputetëve të larguar nga grupi parlamentar i […]

Continue Reading

Nga Albina Deda Gjoci/ Sallë e Parlamentit apo Shtëpia me gjethe.

-Ka nje jave qe mediat mashtruese ne sherbim te Narkoshtetit perflasin poshtersisht dy deputete te opozites: Grida Duma dhe Ervin Salinjani. Personalisht nuk dua ti futem vertetesise apo pavertetesise se disa sms-ve sepse dukshem jane pa diskutim sajime e intriga te neveriteshme gatuar ne laboratoret e erreta te mazhorances se sotme. Sepse vete geni i […]

Continue Reading

Salianji/ Një pishman kam nga dita e djeshme, duhej reaguar më fort.

Ervin Salianji ka reaguar pas padisë që i ka bërë Prokuroria për protestën e djeshme. Ai paralajmëron Kryeministrin se opozita nuk do ta lërë asnjë ditë të qetë. Deputeti thotë se i vetëm merak që ka për protestën e djeshme është se duhet të kishte reaguar me fortë kundër Edi Ramës dhe Qeverisë. REAGIMI I […]

Continue Reading

Kërrma e diktatorit kërcënon live në tv/ Gjinushi-Salianjit: ‘Do ikësh për lesh’. VIDEO

Skënder Gjinushi dhe Sekretari për Aksionin Qytetar në PD, Ervin Salianji u përplasën ashpër sot në emisionin “Studio e Hapur” të Eni Vasilit. Ata përdorën fyerje, sharje e kërcënime ndaj njëri – tjetrit, aq sa Gjinushi, tentoi të braktisë emisionin. Lapsi.al po e sjell të plotë momentin e degjenerimit të debatit mes tyre, në videon e […]

Continue Reading

A i ka ‘këshilluar’ Henri Çili, Grida Dumën dhe Ervin Salianji për të mos shkuar në çadër dhe protestë?

Çadres se protestes prej kohesh i ka munguar prania e dy sekretareve te PD-se. Behetj fjale per sekretaren per mardheniet me publikun,Grida Duma dhe sekretarin per aksionin  qytetar, Ervin Salianji që per hir te vertetes duhet thene se i la qytetaret ne balte nga frika. Kjo mungese eshte vene re edhe nga demokrate te shumte te […]

Continue Reading

Ja kush janë 4 kandidatët për President/ Emrat e tyre

Katër të rinj të PD-së me maska të ish-deputetëve Arben Ndoka, Armando Prenga e Mark Frroku si dhe të ish-kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshit kanë shpallur kandidaturën për President. Sekretari për aksionin qytetar në PD, Ervin Salianji ka publikuar videon ku të katër ‘kandidatët’ japin arsyet e kandidimit të tyre dhe pse mund të jenë […]

Continue Reading

Ervin Salianji: Frika e vetmisë së madhe çon Ramën në shkeljen e ligjit! Kështjella e tij e fundit ra!

Per pushtet e perdorin ligjin kur iu duhet dhe po per pushtet perdorin letra bakalli pa asnje vlere si kjo sot! Deri sot Rama kembengulte per afatet kushtetuese dhe ligjore! Si rojtar i perbetuar i ligjit nuk pranonte as negociate, as shtyrje te dates se zgjedhjeve dhe ndryshim ne kod zgjedhor! E gjithe hipokrizia me […]

Continue Reading