Grushta në studio mes Fiqiri Xibrit dhe Kol Nikollës/ Video

Fiqiri Xibri dhe Kol Nikolla, dy drejtues sindikatash, janë përplasur fizikisht, ndërsa ishin ftuar në një emision në televizionin Scan. Përplasja duket se ka ndodhur disa javë më parë. Nuk dihet arsyeja e sherrit, por në një moment, Fiqiri Xibri është ngritur i revoltuar dhe e ka goditur me grusht Nikollën. Sherri me shkëmbime grushtet […]

Continue Reading

Kryemadhi: Policia natën shkon dhe falet tek Sajmir Tahiri

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka sulmuar ashpër policinë e shtetit, e cilas sipas saj natën shkon dhe falet tek ish Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri. E ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ Kryemadhi deklaroi se qytetarët po kërcënohen me vendet e punës dhe me ndihmën ekonomike. “Unë mendoj se në momentin […]

Continue Reading

Kërrma e diktatorit kërcënon live në tv/ Gjinushi-Salianjit: ‘Do ikësh për lesh’. VIDEO

Skënder Gjinushi dhe Sekretari për Aksionin Qytetar në PD, Ervin Salianji u përplasën ashpër sot në emisionin “Studio e Hapur” të Eni Vasilit. Ata përdorën fyerje, sharje e kërcënime ndaj njëri – tjetrit, aq sa Gjinushi, tentoi të braktisë emisionin. Lapsi.al po e sjell të plotë momentin e degjenerimit të debatit mes tyre, në videon e […]

Continue Reading

Manjani: Si i ka shndërruar Rama ministrat, në vartës të Endri Fugës

Në pjesën e dytë të intervistës dhënë për portalin “shuplaka.com”, ish ministri i Drejtësië Ylli Manjani zbulon, edhe mënyrën ushtarake sesi funksionon në qeverinë Rama, komunikimi i ministrave me publikun. Sipas tij, Rama ka shpikur një “Kod të Endri Fugës”, sipas të cilit ministrat mund të dalin në media vetëm kur u jep leje këshilltari […]

Continue Reading

Ish deputeti i PS-së Agustin Marku akuzon policinë e Lezhës, se nuk do të kapë autorët

Ish-deputeti i PS-së Agustin Marku që u dhunua 2 ditë më parë nga nipat e ish-deputetit tjetër socialist Arben Ndoka akuzon policinë e Lezhës, se nuk do të kapë autorët. Marku i ka dërguar një mesazh emisionit “Studio e hapur” të gazetares Eni Vasili në News24 ku rrëfen me pak fjalë se çfarë ndodhi tre […]

Continue Reading