Ahmetaj nga Kuvendi komenton akuzat e opozitës për blerje votash.

Ish ministri i Financave Arben Ahmetaj nga foltorja e Kuvendit komentoi akuzat e opozitës për blerje votash. Ahmetaj iu referua statitsikave dhe sipas tij PS ka marrë votat e veta në zonat ku sipas tij i ka marrë tradicionalisht. “Opozita ka dalë në rrugë se i kanë vjedhur votat. A i keni numëruar ndonjëherë statistikën […]

Continue Reading

VIDEO e drekës së Dakos me Avdylajt. Kjo është banda e blerjes së votave.

Dalin pamjet e drekës së Vangjush Dakos me Avdylajt pas fitores së zgjedhjeve, të blera me paratë e krimit apo edhe presione. Është deputeti i PD-së Ervin Salianji ai i cili i ka bërë publike pamjet në faqen e tij në Facebook. Hareja e krimit! Triumfi i së keqes! Fitorja e zgjedhjeve festohet bashke me […]

Continue Reading

Inter kërkon një përforcim të madh nga Real Madrid. Ja blerja e re

Inter kërkon një përforcim të madh nga Real Madrid. James Rodriguez do të largohet nga Real Madrid, gjatë merkatos së verës. Mediat italiane shkruajnë se e ardhmja e mesfushorit mund të jetë në Serie A. Inter i është bashkuar garës për transferimin e tij. “Nerazzurrët’ janë të gatshëm ta rivalizojnë Manchester Unitedin në garë për […]

Continue Reading

Skandal/ 500 mijë euro për të blerë një parti opozitare për zgjedhje

Lulzim Basha, ka zbuluar një skandal të mazhorancës sot gjatë fjalës në çadrën e protestës: 500 mijë euro iu afruan një kryetari partie opozitare për t’u futur në zgjedhje, tha ai. Basha ka mbledhur qytetarët e Kavajës në çadrën e protestës.”Kavaja është shembulli ku krimi sundon një qytet e ku fasada mbulon varfërinë e thellë,” tha Basha në nisje të […]

Continue Reading

OSBE: Paratë e krimit do të ndikojnë fushatën e zgjedhjeve!

Misioni i OSBE/ODIHR ka publikuar një raport paraprak për zgjedhjet e 18 qershorit në Shqipëri ku ndër të tjera theksohet se do të mbërrijnë 30 vëzhgues afatgjatë dhe 300 afatshkurtër në Shqipëri. Mungesa e dialogut mes partive mund të minojë zhvillimin e zgjedhjeve në 18 qershor, sipas OSBE, që vë në dukje se edhe fushata […]

Continue Reading