SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

A i ka ‘këshilluar’ Henri Çili, Grida Dumën dhe Ervin Salianji për të mos shkuar në çadër dhe protestë?

Çadres se protestes prej kohesh i ka munguar prania e dy sekretareve te PD-se.

Behetj fjale per sekretaren per mardheniet me publikun,Grida Duma dhe sekretarin per aksionin  qytetar, Ervin Salianji që per hir te vertetes duhet thene se i la qytetaret ne balte nga frika.

Kjo mungese eshte vene re edhe nga demokrate te shumte te perditshem ne çader ç’ka ka bere qe ata te kthehen ne informuesit e pare te te gjithe atyre qe hyjne dhe dalin në të.

Por nga ana tjeter gojedhenat kane mberritur deri brenda çadres dhe perflitet per nje kercenim qe Henri Çili iu ka bere te dy sekretareve per te mos i pare brenda asaj çadre, pasi do kishin pasoja qe vetem ai i di.

Nuk dihet ne duhet ta besojme kete lajm, por duke ditur mardheniet e ngushta te tyre me Çilin, dicka mbetet per tu vleresuar dhe per tu pare. Tjeter fakt qe bie ne sy ishte dhe mungesa e te dyve gjate dites qe opozita bllokoi akset kryesore te disa rrugeve. Flitet se Çili i ka paralajmeruar se gjate bllokimit te rrugeve do nderhyje policia dhe i ka keshilluar per te ruajtur veten nga ndjekja penale, që ta kene te sigurte qe do jene ne liste per deputete.

sprint.al

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?