Ja kush është gazetari Gazetari, që intervistoi ‘dëshmitarin X’

Gazetari Jetmir Olldashi, që intervistoi ‘dëshmitarin X’, Albert Veliu, doli në një konferencë për shtyp. Ai i ka dhene detaje ne lidhje me Veliun dhe audio-pergjimin me Agron Xhafajn. Olldashi eshte shprehur se Albert Veliu e ka telefonuar Agron Xhafajn ne pranine e tij. Me poshte deklarata e plotë e Jetmir Olldashit: Të dashur kolegë […]

Continue Reading

Audiopërgjimi, Xhafaj: Është mashtrim dhe shantazh i pastër

Ministri i Brendshëm, Fatmir  Xhafaj ka dal sot një konferencë urgjente për shtyp. Sa i përket audiopergjimit të bërë publik nga PD, Xhafaj u shpreh: Lidhur me akuzat për përfshirjen e vëllait tim për përfshirje të vëllait tim në trafikun e drogës. Nuk ka asnjë lidhje me ato akuza. Prej vitit 2002 vëllai im ka […]

Continue Reading

Skandal/ Vëllai i Fatmir Xhafës i dënuar për trafik droge në Itali, por nuk arrestohet. Video Dokumenti

Partia Demokratike ka publikuar dosjen e plotë të dënimit të vëllait të Fatmir Xhafajt për trafik droge. ‘Fatmir Xhafaj gënjen dhe është në dijeni të vëllait të tij, që Agron Xhafaj është i dënuar në Itali dhe nuk ka vuajtur asnjë ditë, duke jetuar i lirë nga viti 2013 e më pas, kur vëllai i […]

Continue Reading

Donald Lu: Shullazi vijon të bëjë trafik droge nga qelia. Lul Berisha u lirua.

Duke folur në 20 vjetorin e Shkollës së Magjistraturës ambasadori Lu ka hedhur akuza të forta. ‘Emiljano Shullazi thuhet se vijon të bëjë trafik droge nga qelia. Lulzim Berisha u lirua gabimisht më herët nga zyrtarët e burgut. Edhe pse u vunë në hetim drejtori dhe juristi i burgut, Berisha vazhdon të jetë i lirë’ […]

Continue Reading

Lirohet shefi i rendit të Vlorës, i akuzuar për trafik kanabisi

Gani Abazi, i arrestuar me akuzën e shpërdorimit të detyrës dhe dekonspirimit të operacioneve në Tepelenë e Vlorë për llogari të grupeve kriminale ka mundur të fitojë lirinë. Gjykata e Lartë ka rrëzuar masën e sigurisë arrest me burg dhënë ndaj Abazit, duke caktuar ndaj tij masën e arrestit në shtëpi. Abazi u prangos më […]

Continue Reading