Basha: Kushtetutën e shkatërruat në 16 dhjetor. VIDEO

Lulzim Basha e ka sulmuar nga Kuvendi sot edhe Prokuroren e Përgjithshme Arta Marku, duke e konsideruar “kukull” në shërbim të interesave të kryeministrit Edi Rama për kapjen e sistemit të drejtësisë e konkretisht, lirimin e Saimir Tahirit dhe shpëtimin  e Xhafajve. Nga deklarata e kreut të opozitës, Lulzim Bashës sot në Kuvend, debati me kryetarin e […]

Continue Reading

Video/ Ja dëshmia e ‘dëshmitarit X’ për Agron Xhafajn

Kreu i PD-së Lulzim basha së bashku me deputetët, Enkelejd Alibeaj, Ervin Salianji dhe ish-ministrin Gazmend Bardhi ka dalë në një konferencë të jashtëzakoshme për shtyp. Që në fillim të fjalës së tij, Basha tha se Rama ka një skenar kriminal. Pjesë nga deklarata e Lulzim Bashës: Edi Rama në bashkëveprim me struktura kriminale të […]

Continue Reading

Vëllai i Fatmir Xhafës: Po na sulmojnë, janë zbërthyer ata në Itali. Audio

Kanë kaluar 24 orë dhe ai nuk kthen përgjigje dhe ne e dimë sepse ai nuk bën një jetë normale. Ai është një nga bosët më të rëndësishëm të trafikut të drogës në Shqipëri me bazë në trafikun e drogës’, tha deputeti Ervin Salianji. Ne publikojmë sot një material audio që Agron Xhafaj e vazhdon […]

Continue Reading

Përdridhet Duka : Qeveri teknike edhe me Edi Ramën kryeministër

Erjon SKËNDAJ Aleati i Lulzim Bashës, Agron Duka, mendon se kryeopozitari do të duhej të pranonte platformën ndërkombëtare të zgjidhjes të ofruar për kompromis nga të dërguarit e Brukselit, McAllister dhe Hanh. I ftuar në forumin e hapur të organizuar nga UET Kreu i Partisë Agrare Ambjentaliste u shpreh se opozita duhet të marrë disa […]

Continue Reading

Nga Agron Tufa: Një përgjigje e vjetër për të njëjtat shpifje të Kastriot Myftarajt dhe të atyre që marrin hua shpifjet e Kastriotit për të m’i tundur para syve

Goja llap e shpina dap! 1. Më paska sharë Kastriot Myftaraj!!! Në mbarim të një leksioni që pata këto ditë me studentët e programit master të departamentit të Gazetarisë në Fakultetin Filologjik, njëri nga studentët më pyeti në auditor: – Profesor, a e lexuat sot një shkrim të Kastriot Myftarajt kundër jush? – Jo, – […]

Continue Reading

MBI DEKLARATËN E PAPËRGJEGJSHME E TË DËMSHME TË Z. PRESIDENT KUNDËR POETIT VISAR ZHITI

Pa hyrë në natyrën e ndërsjelltë të replikave midis Presidentit të Republikës, z. Bujar Nishani dhe poetit të njohur Visar Zhiti, që është dhe një ish-i dënuar politik i regjimit totalitar të Enver Hoxhës, mendoj, se deklarata e Presidentit për Zhitin – “…Ka qenë spiun në burgun e Spaçit”, – është një deklaratë e nxituar, […]

Continue Reading

Agron Tufa: PELIGRINAZH TEK VARRET, MONUMENTI DHE SHTËPITË E POETËVE MARTIRË GENC LEKA DHE VILSON BLLOSHMI

Të dashur e të nderuar miq e kolegë të mediave, Insituti i Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit (ISKK) nis nesër, me datë 24 mars, në orën 8.00 një Peligrinazh për të bërë homazhe tek varret, monumenti dhe shtëpitë e poetëve martirë Genc Leka dhe Vilson Blloshmi (Librazhd-Bërzhezhdë), të pushkatuar nga diktatura komuniste me […]

Continue Reading

Dekretimi i Xhafës: Gjerkmarkaj: Nishani duhej të jepte dorëheqje

Agron Gjerkmarkaj, shkruan sot në gazetën Panorama se Presidenti zbatoi Kushteten per dekretimin e Xhafës, por shton se do me pelqente ‘një gjest sublim nga ana e Presidentit”. Gjekmarkaj mendon se me anë të këtij gjesti (dorëheqje) do të sensibilizohej shoqëria dhe opinioni ndërkombëtar mbi atë që po ndodh në Shqipëri në raport me të kaluarën […]

Continue Reading

Diana Çulit i vjen keq, por falje nuk kërkon.

Shkrimtarja Diana Çuli është përballur mbrëmë me Agron Tufën në emisionin “Top Story” të Sokol Ballës, pas akuzave që Tufa i bëri duke e cilësuar vrasëse të poetëve Genc Leka e Vilson Blloshmi. Debati nisi kur Çuli u ftua të ishte pjesë e takimeve “Letërsia e qyteti” dhe Tufa njoftoi protestë kundër saj. Në emisionin […]

Continue Reading

Kërcënohet Agron Tufa dhe Erald Kapri. Ja sms-ja kërcënuese

Shkrimtari Agron Tufa eshte kercenuar mbremjen e djeshme pas nje emisioni televizin ne Top Channel. Kete e ben te ditur vete shkrimtari ne nje status te tijin ku publikon edhe sms kercenuese ndaj tij. Kercenimi vjen pas kerkeses se Agron Tufes per ndalinim e shfaqjeve te filmave shqiptare me permbajtje propogandistike komuniste. Bashke me te […]

Continue Reading

Agron Tufa: Sadik Bejkos i flet rakia dhe produktet e Qoftore Tymi

Keqardhje per reagimin e djeshem te prof. Sadik Bejkos ne faqen e vet ne lidhje me debatin rreth poetëve te pushkatuar, D.Ç, gazetareve dhe meje. Keqardhje qe i fut te gjithe ne një thes. Keqardhje per fyerjet dhe një pjese te atyre, te cilet pershendesin njekohesisht reagimin tim dhe te tij. Keqardhje per fjalet e […]

Continue Reading

Namir Lapardhaja: Njerëz, mos e humbni kujtesën!

(Në ndihmë të gazetares Beti Njuma, e cila do të përgatisë një dokumentar për vrasjen e poetëve Genc Leka dhe Vilson Blloshmi ) Namir Lapardhaja U njohëm me një status të shkrimtarit të njohur, studjuesit, përkthyesit dhe poetit Agron Tufa, ku ftonte lexuesit, poetët, dashamirësit e poezisë për të lexuar poezitë e dy poetëve martirë, […]

Continue Reading

Agron Tufa fton poetë e shkrimtarë të lexojnë nesër poezi të poetëve martirë Genc Leka e Vilson Blloshmi. Firma e Diana Çulit për pushkatimit e tyre

Të dashur vëllëzër/motra poetë e shkrimtarë shqiptarë, ju që keni shkruar, shkruani e do të shkruani; Të dashur vëllezër/motra lexues, ju që keni lexuar, lexoni e do të lexoni, Ju, të gjithë, që e doni artin, letërsinë, dhe e doni atë të pandotur, që keni ndjere dhimbje për pushkatimin në moshë të re të sivëllezërve […]

Continue Reading