Champions League/ Bajernit ju mohuan tre penallti në “Bernabeo”. FOTO+VIDEO

Nuk kanë fund gabimet këtë sezon në Champions Leaguenë favor të Real Madridit. Ish-gjyqtari i njohur italian “Graciano Çezari në analizën për moviolën pas ndeshjes është shprehur se mungojnë 3 penallti të pastra për skuadrën gjermane. Minuta 17-të: Levandovski rrëzohet në zonë, nga Serxhio Ramos që e ndal, për arbitrin nuk ka penallti. Faulli ishte i […]

Vazhdo të lexosh

Neymar në vitin 2019 transferohet te Reali

E përditshmja spanjolle “Mundo Deportivo” shkruan se ylli brazilian do të transferohet vitin që vjen në Santiago Bernabeu”. Braziliani do të kthehet në La Liga, dy vite pas largimit nga blaugranët dhe do të synojë trofeun “Topi i Artë”, atëherë kur Mesi të jetë 32 vjeç dhe Ronaldo 35. Kampionati spanjoll i përshtatet më së […]

Vazhdo të lexosh

Madrilenët fitojnë Superkupën e Europës

Real Madrid-Mancester 2-1 Madrilenët e drejtuar nga Zinedin Zidan e nisën ndeshjen pa Kristiano Ronaldon, i cili filloi stërvitjen me skuadrën vetëm para disa ditësh, por megjithatë u treguan që në fillim shumë të qartë se kundërshtarët. Kasemiro kaloi kampionët e Europës në avantazh në minutën e 24-t dhe pjesa e parë u mbyll 1-0. […]

Vazhdo të lexosh

Carvajal/ Kartoni i kuq i Sergio Ramosit e vendosi El Clasicon dhe nuk ishte Messi, ai që i dha fitoren Barcelonës.

Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Carvajal, thotë se kartoni i kuq i Sergio Ramosit e vendosi El Clasicon dhe nuk ishte Lionel Messi, ai që i dha fitoren Barcelonës. Superylli argjentinas shkëlqeu në superderbin spanjoll duke realizuar dy gola në fitoren prej 3-2 të katalunasve. Mirëpo, në minutën e 77-të, vendasit kishin mbretur me një […]

Vazhdo të lexosh

Dyshime për manipulim të shortit Real-Atletiko. (Video)

Gazeta sportive madrilene, AS, ka hedhur dyshime se shorti i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve ishte i manipuluar nga UEFA. AS ka kritikuar ish sulmuesin Ian Rush për mënyrën si tërhoqi goglat e çiftit të  parë të gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve mes Reali dhe Atleticos. Ai nuk i përzieu ato ndërsa e kapi menjëherë ‘goglën’ ku shkruhej emri […]

Vazhdo të lexosh