Flamur Noka me banorë që nuk kanë marrë dëmshpërblim nga tërmeti

Mars, 26/ 2021 “Jam përpjekur të bëj vetë disa riparime që të mos më futet uji në shtëpi”. Kështu e nis bisedën Pëllumb Çuni, banues i lagjes 4 në Kamëz, me drejtuesin politik për zonat e Kamzës, Paskuqanit, Zallherrit dhe Vorës, z.Flamur Noka. Sipas kryefamiljarit, shtëpia e familjes Çuni është dëmtuar nga tërmeti i nëntorit […]

Continue Reading

Noka/ “Rudina ka zgjedhur rrugën e saj e cila nuk ka lidhje me rrugën që ndjek PD’

Ish-deputeti i PD, Flamur Noka ka folur për raportet me Rudina Hajdarin, teksa kjo e fundit iu bashkua sot homazheve të selisë blu, për Azem Hajdarin. Në studion e News 24, Noka theksoi edhe njëherë se Rudina ka zgjedhur rrugën e saj, dhe se beson që Azemi nuk do kishte ndjekur atë rrugë. “Rudina ka […]

Continue Reading

Flamur Noka: Të djegim mandatet e bashkohemi me qytetarët ta rrëzojmë

Mbledhja e grupit parlamentar të PD-së vazhdon ku po diskutohet për dorëzimin e mandatëve të deputetit. Deri tani janë dakort të gjithë deputetët e PD-së, ndërkohë mësohet nga burime brenda grupit se deputeti Flamur Noka ka thënë se duhet ti djegim sot dhe të enjten te jemi me popullin për ta rrëzuar me çdo kusht. […]

Continue Reading

VIDEO/ Deputetët e PD gjithë natën në ambientet e fakultetit në mbështetje të studentëve.

Tek fakulteti jurdik kanë shkuar përfaqësues të opozitës për tu qëndruar pranë studentëve dhe për të evituar dhunën e polcisë. Policia tentoi pas mesnates per te nxjerre studentet nga ngujimi tek Fakulteti i Drejtesise. Deputetet Gent Strazimiri, Albana Vokshi, Flamur Noka, Endri Hasa, Ervin Salianji, Klevis Balliu dhe Gazment Bardhi shkuan ne vendngjarje. Ata qendruan […]

Continue Reading

Noka/ Papuli i Ramës mori 1,8 milionë euro nga dhënia me qira e makinave për Policinë

 Ish-ministri i Brendshëm, Flamur Nuka, ka denoncuar një rast tjetër të fortë korrupsioni nga ana e kryeministrit Edi Rama, sesi ai po favorizon ndjeshëm një biznesmen, mikun e tij Agron Papuli. Noka tha: “Edi Rama, po tregon çdo ditë se qëllimi i pushtetit të tij nuk ka qenë dhe nuk është qeverisja e shqiptarëve, por vjedhja […]

Continue Reading

Noka: Po vidhen 200 mln euro, ç’mund të flasim tjetër?!

Partia demokratike ka rinisur betejën sot për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe ngritjen e kullave mbi trullain e tij. Deputeti Flamur Noka ka marrë fjalën në Komisionin për Ekonominë dhe Financat. “Qytetarëve po u videhn mbi 200 milionë euro. A mund të ketë ky komision axhendë tjetër veç kësaj?!” deklaroi ai.

Continue Reading

Deputetët e PD mësyjnë tek Policia e Shtetit

Deputetët e PD, Flamur Noka, Edi Paloka dhe Enkelejd Alibeaj kanë shkuar sot në Drejtorinë e Përgjithshme të policisë për të kërkuar zyrtarisht informacion nëse kryetari i PD-së, Lulzim Basha po mbahet në mënyrë të jashtëligjshme nën survejim nga elemente të Forcës Operacionale. Dihet që personalitetet në vend ruhen nga Garda dhe jo nga policia. Paloka, […]

Continue Reading

Nga Armand Maho/ Tahiri nuk ka se ç’të flasë, ai di vetëm të shërbejë!

Nuk prisja ndonjë gjë me shumë nga ish ministri I brendshëm. Mbajti te njëtën retorikë si atëherë kur ishtë ministër I brendshëm. Si atëherë kur sulmonte me të gjitha bataret sisemin e drejtëssisë vetëm se guxoi ti prishte sadopak terezinë Haki Çakos. Me ate çfarë tha duhet te besojmë se kanabisin e mbolli Sali Berisha […]

Continue Reading

Hidhet miell drejt Ramës në Kuvend. Mielli si shenjë e kokainës. VIDEO

Pas një fjalimi ku kërkoi lirimin e 11 kuksianëve që ndodhen në burg, kreu i PD-së Lulzim Basha kërkoi edhe përjashtimin e Edi Ramës. Deputetët e opozitës janë vendosur tek foltorja. Deputetët kanë vendosur edhe pankarta ku kërkojnë lirimin e 11 kuksianëve që mbahen në burg me urdhër politik të Edi Ramës, si hakmarrje ndaj […]

Continue Reading

Nga Flamur Noka/ Kukësi është në vdekje klinike dhe kjo është dhurata e vërtetë e Edi Ramës

Nuk do ta kisha njohur Kukësin sot, nëse nuk do ta dija se po shikoja një film me regji të Edi Ramës. Në spitalin me mjekë dhe infiermierë të importuar, me bluza të sapoveshura, me korridore të lyera enkas për kryeministrin, ishin të gjithë të lumtur. Banorët e Tiranës do të kenë ndjerë zili për […]

Continue Reading

Noka, Ramës: Të paska shtërnguar shume keq Saje qorri

Ish-minsitri Flamur Noka thotë se fjalimi i Ramës tregon se Kryeministri është nën presion nga Saimir Tahiri. Postimi në Facebook i Flamur Nokës Po me dhimbsesh z Kryeminister. Te paska shternguar shume keq Saje qorri… Ato ecejaket e misionareve nga shtepia e tij ne tenden e paskan bere efektin… Po te shoh sot te rrudhur […]

Continue Reading

PD-LSI: Të largohet Edi Rama si kryeministër.

Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi kanë mbledhur paraditen e sotme, në orën 11:00, tryezën e opozitës, lidhur me ‘Dosjen Habilaj’, çështjen e përgjimeve italiane ku është i implikuar edhe ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. Pas përfundimit të mbledhjes së partive opozitare në vend, pas zhvillimeve të fundit politike në vend, ku në fokus […]

Continue Reading

Godet sërish Spiropali për Tahirin/ Është ‘çorbë’ e gatuar nga Lulzim Basha dhe Flamur Noka.

Elisa Spiropali ka reaguar lidhur me dosjen “Habilajt” dhe implikimin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Në një postim në rrjetet sociale, Spiropali thotë është e shokuar nga ajo që e quan “çorbë” e gatuar nga Lulzim Basha dhe Flamur Noka. “Edhe unë dua ta di të vërtetën për lidhjen e tyre të pretenduar me […]

Continue Reading

Komisioni i sigurisë/ Noka: Drejtues policie të përfshirë në trafik droge

Sot u mblodh Komisioni i Sigurisë Kombëtare, ku po diskutohet për dhunën në familje dhe grupet kriminale, nisur nga rastet e fundit. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë për Rendin dhe Sigurinë, Altin Qato po raporton në komision, por është akzuar nga deputeti i PD-së. Deputeti i PD-së, Flamur Noka, njëherësh edhe nënkryetar i Komisionit të […]

Continue Reading