Gazetarët e mafias

Nga Vehap Kola Gazetarët e mafias e shohin përballjen ndërmjet të Mirës dhe të Keqes si një ndeshje futbolli. Nuk ka asgjë nga gazetari si rojtar i të vërtetës apo si raportues i drejtë tek gazetari i mafias. Ai nuk është i interesuar që e Mira të triumfojë dhe as ndjen se ka përgjegjësinë morale […]

Vazhdo të lexosh

VOKSHI/ I TËRË SHTETI NË KËMBË PËR CHECK UP TË VILMËS

Para disa ditësh, Drejtoresha e Operatorit të Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor, Mirela Hasanaj, bëri një mbledhje me Drejtorët e Njesive Vendore të Kujdesit Shëndetësor Vlorë, Shodër, Elbasan, Tiranë si dhe të gjithë drejtorët e parësorit në Shqipëri. Në mbledhje, Drejtoresha Hasanaj, mësohet të ketë thënë: “Performanca juaj matet në bazë të check up. Dua që […]

Vazhdo të lexosh

Dritan Kaba/ Arsyeja.

Pyetën Ramën: Ore nga të erdhi ideja e heqjes së celularëve, punonjësve të administratës? Menjëherë Kryeministri që ka arsye për çdo gjë dhe ka dhunti të “jashtëzakonshme” për çdo punë, që nga stilist, piktor, dizenjator, inspektor, llafelog, lëpirës, puthador, karagjoz, ekonomist, artist, agronom, shofer, gazetar, shkrimtar, por vetëm një punë nuk di ta bëjë dhe […]

Vazhdo të lexosh

Nga Erl Kodra/ 40 ditë

Herën e fundit që të kisha në tavolinën time, unë të fala, por me një kusht; të ikësh një minutë e më parë. Por me sa duket ti pleh njeri, nuk kupton nga mirësjellja, të cilën ti e merr për dobësi. Paç veten në qafë, sepse sonte nuk ka shpëtim për mashtruesit, dhunuesit dhe hajdutët. […]

Vazhdo të lexosh

Malltezi/ Afera e fabrikave të djegies së plehrave, është vjedhje flagrante e të paktën 20 milionë eurove nga Arben Ahmetaj dhe Edi Rama

Kreu i departamentit të PD për Mjedisin, Jamarbër Malltezi i ka bërë thirrje edhe ish-ministrit Lefter Koka të bëhet i penduar dhe të bashkëpunojë me drejtësinë për të denoncuar “peshqit e mëdhenj” që sipas tij po vjedhin dhjetëra miliona euro me një firmë. Ja deklarat e plotë e z Malltezi: Arben Ahmetaj dhe Edi Rama […]

Vazhdo të lexosh

DOKUMENTET- EKSKLUZIVE / Biznesi që lidh Vilma Nushin me drejtoreshën e Edi Ramës

Një kompani e lidhur me Drejtoreshën e Farmaceutikës në Ministrinë e Shëndetësisë, zonjën Shpresa Bello, ka përfituar miliarda nga koncensionet dhe prokurimet dhëna nga ministria në 4 vitet e fundit. Bëhet fjalë për kompaninë ‘Pegasus’ shpk, e cila pritet që pas pak ditësh të shpallet dhe fituese e koncensionit të laboratorëve. Kompania ‘Pegasus shpk’ rezulton […]

Vazhdo të lexosh