Vdekja e 25-vjeçares në Elbasan, Manastirliu: Nuk është e lehtë të përballesh me ngjarje të tilla.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka folur në lidhje me vdekjen e 25-vjeçares Rexhina Debrova në maternitetin e Elbasanit. E ftuar në “Abcnews”, Manastirliu tha se është ngritur një grup ekspertësh të cilët do të bëjnë verifikimet e nevojshme për të zbardhur vdekjen e së resë nga Cërriku. Ministrja tha se pas […]

Vazhdo të lexosh

REHABILITOHET QENDRA SHËNDETËSORE E KANINËS NË VLORË

Rehabilitohet qendra shëndetësore e Kaninës, në Vlorë. “Vijojmë me programin e rehabilitimit të 300 qendrave shëndetësore, me 100 qendra të tjera këtë vit, duke përparësuar ato qendra apo pika ambulancash që janë në zonat turistike”, – u shpreh Ministrja Manastirliu, gjatë vizitës në ambulancën e të Kaninës. Ambulanca Kaninë është 1 nga 7 qendrat shëndetësore […]

Vazhdo të lexosh

Tjetër “erë” PPP/ Gati koncesioni 40-vjeçar i WC-ve publike në Tiranë e 7 bashki, vlera 300 milionë euro

Nxitimi i Ramës, për të dhënë për 4 dekada edhe këtë PPP, tregon se banda e këtij pushteti, është bërë gati për t’ia mbathur, duke lënë mbrapa një “fushë të minuar” me shumë probleme sociale si “plaga” e pronave, administrata e korruptuar dhe e paaftë, arsimi i lartë gërmadhë, kaosi legalizimeve, bankat offshore, pasuritë në […]

Vazhdo të lexosh