Pyjet/ Edhe Klosi paralajmëron: Burg për kundërvajtësit

Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi, ka prezantuar sot draftin e parë të projektligjit të ri të pyjeve gjatë një dëgjesë të zhvilluar me ekspertë mjedisorë, inxhinierë pyjesh, pedagogë dhe grupe  tjera të interesi. Ky dokument vjen si një veprim konkret në përfundim të operacionit 100-ditore  të pastrimit “Krijo O2 tënd” si dhe për zbatimin të […]

Continue Reading

Nga Kreshnik Çollaku/ Mbajeni larg Gjimnazin Shaban Collaku ,Klosin dhe femijët e tyre nga betejat politike zonja ministre

E nderuara zonja Ministre e Arsimit. Sot nje dite pas hapjes se vitit shkollor nje lajm trondites vjen nga Klosi/Mati. Gjimnazi Shaban Collaku eshte mbyllur. Godina rrezikon te shembet.  Mbi 460 nxenes kane mbetur pa mesim. E njoh gjendjen e shkolles. Prej me shume se dy vite Bashkia Klos kerkon deshperimisht fonde per restaurimin e […]

Continue Reading

Djali i Prokop Murrës ,drejtor i fondit të Ballkanit Perëndimor

Pas përzgjedhjes se Garmoz Ruçit për kreun e parlamentit de emërimit ministra te fëmijëve te kupolës se diktues komuniste Bushti , Gegëprifti , Klosi etje Rama bën “rilindjen” e radhës te Byrosë Politike te KQ te PPSH , Djali i ish ministrit te mbrojtjes se diktaturës Prokop Murra , Gjergji Murra emërohet drejtor i Fondit […]

Continue Reading

Votohen sot në Kuvend katër Ministrat e rinj.

Kuvendi do të votojë këtë të enjte dekretet e Presidentit për emërimin e 4 ministrave të rinj të kabinetit qeveritar, të propozuar nga kryeministri Edi Rama.. Deputetët e maxhorancës pritet të miratojnë sot emërimin e Fatmir Xhafajt në postin e ministrit të Brendshëm, të Ogerta Manastirliut në postin e ministrit të Shëndetësisë, të Eduard Shalsit […]

Continue Reading

Xhafa nuk është i vetmi! Lexoni listën me emrat e funksionarëve shtetëror me lidhje nga diktatura enveriste.

“RD” do të bëjë transparencë të plotë për këto krime ashtu sikurse ka bërë përgjatë gjithë këtyre 25 viteve pa kursyer askënd. Po fshihen krimet e mëdha për të spostuar vëmendjen tek peshqit e vegjël të diktaturës Sot, po botojmë vetëm një pjesë të dosjeve të pinjollëve të krimeve të diktaturës. Në ditët e ardhshme […]

Continue Reading

Klosi më parë doli se hyri. Ministri që ka mbetur më i tronditur

Ministri që ka mbetur më i tronditur nga vala e ndryshimeve qeveritare ishte Blendi Klosi. Jo vetëm sepse ai kishte hyrë më pas nga gjithë të tjerët në qeveri, jo vetëm sepse ai (në fakt dhe dy të tjerët) u larguan si kontorno e frikës së Ramës për t’u përballur me Tahirin, por edhe për […]

Continue Reading

Shtypi huaj: Shkarkimet e ministrave, lëvizje e dështuar e Ramës për të kënaqur opozitën

Shkarkimi i katër ministrave të qeverisë është pasqyruar edhe nga medat e huaja. “Reuters” e cilëson largimin e ministrave si një lëvizje të dështuar të Edi Ramës për të kënaqur opozitën që të tërhiqet nga protesta. “Kryeministri shqiptar Edi Rama tha të dielën se do të zëvendësojë katër ministra të tij, një lëvizje e dështuar […]

Continue Reading