Ja si kërcënohej ish ndihmës inspektori i SHKB-së së burgjeve.

Para disa muajsh mediat në vend njoftonin për kërcënimet që I bëheshin ish ndihmës inspektorit të SHKB-së( shërbimi kontrollit të brëndshëm të burgjeve në ministrinë e drejtësisë) . Kërcënimet vinin kryesisht nga ish të burgosur të cilët ish agjeniti I kishte nën mbikqyrje, por që ishte dekonspiruar nga persona akoma të paidentifikuar. Kërcënimet ndaj ish […]

Vazhdo të lexosh

Kërcënohet me jetë bashkë me familjen ish agjenti i SHKB-se së Burgjeve.

Ish agjenti i Sherbimit te Kontrollit te Brendshem ne Ministrine e Drejtesise, Sokrat Turtulli, eshte kercenuar vazhdimisht nga persona te panjohur dhe me precedent penal per shkak te detyres qe kryente ne institucionin e vuajtjes se denimit. Kercenimet zakonisht kane ardh pas lirimit te tij(per arsye politike) nga Ministri i Drejtesise per motive te paverteta, […]

Vazhdo të lexosh

SHÇB nis hetimin pse dështoi arrestimi i 3 zyrtarëve të lartë të Policisë

Operacioni i Policisë nuk pati rezultat mbrëmjen e së mërkurës, pasi ish-zyrtarët nuk u gjetën në banesat e tyre. Një nga 3 ish-drejtorët e Policisë që pritet të arrestohen pas urdhër-arrestit të lëshuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda është Sokol Bode, ish-drejtori i Postës në Dhërmi; i dyti, ish-drejtori i Policisë së Vlorës, Jaeld Çela dhe i […]

Vazhdo të lexosh

Djali Rexhep Mejdanit, është emëruar Drejtor i Shërbimit të Brendshëm të burgjeve nga Ministri Demokrat. Mbaruan demokratët?

Denion Mejdani, djali i ish-presidentit të Republikës, Rexhep Mejdani, është emëruar Drejtor i Shërbimit Kombëtar të Brendshëm të burgjeve. Emërimi i tij në këtë detyrë është bërë nga Ministri i Drejtësi, Gazment Bardhi. Deri në vitin 2013, Mejdani ka mbajtur postin e Drejtorit të Anti-Kontrabandës, por u shkarkua me ardhjen në pushtet të socialistëve.

Vazhdo të lexosh

Xhafa nuk është i vetmi! Lexoni listën me emrat e funksionarëve shtetëror me lidhje nga diktatura enveriste.

“RD” do të bëjë transparencë të plotë për këto krime ashtu sikurse ka bërë përgjatë gjithë këtyre 25 viteve pa kursyer askënd. Po fshihen krimet e mëdha për të spostuar vëmendjen tek peshqit e vegjël të diktaturës Sot, po botojmë vetëm një pjesë të dosjeve të pinjollëve të krimeve të diktaturës. Në ditët e ardhshme […]

Vazhdo të lexosh