BERISHA: TERROR I PASHEMBULLT NDAJ KULTURES SË KOMBIT TONË

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me situatën e krijuar te Teatri Kombëtar ditën e sotme. Sipas Berishës, ‘dhuna ndaj artistëve te Teatrit Kombëtar, shpërthim i urrejtjes primiteve atërore ndaj tyre e Edvin Kristaq Mafise’. ‘Sot duke goditur artistët dhe intelektualët e vëetetë të kombit narkoshteti, kryehorri i tij me narkohorrat e vet kanë […]

Continue Reading

Pamje tronditëse: Ja kujt i ndërpret ndihmën ekonomike Edvin Kristaq Rama!

Sali Berisha ka publikuar pamjet tronditëse të jetës së rëndë të të dy moshuarve në Maqellarë për të zbardhur të vërtetën e asaj që qeveria nuk e pranon, por e ka urdhëruar kohët e fundit dhe po zbatohet: shkurtimin drastik të ndihmës ekonomike për mijëra familje në skamje. “Ja kujt i ndërpret ndihmën ekonomike Edvin […]

Continue Reading

Xhafa nuk është i vetmi! Lexoni listën me emrat e funksionarëve shtetëror me lidhje nga diktatura enveriste.

“RD” do të bëjë transparencë të plotë për këto krime ashtu sikurse ka bërë përgjatë gjithë këtyre 25 viteve pa kursyer askënd. Po fshihen krimet e mëdha për të spostuar vëmendjen tek peshqit e vegjël të diktaturës Sot, po botojmë vetëm një pjesë të dosjeve të pinjollëve të krimeve të diktaturës. Në ditët e ardhshme […]

Continue Reading