Nga Sokrat Turtulli/ Thagmë, Lasgush, thagmë. E more vesh?!

Thagmë, Lasgush, thagmë. E more vesh? E more vesh se ç’të punuan mbrëmë pa të pyetur fare? Ta ngjitën emrin në disa hekura turke, Lasgush. Nuk e beson? Thanë se do fluturoje lart dhe se mbi ty do hipnin njerëz për të çarë qiejt drejt botës. Thanë se emrin tënd ia vunë avionit të parë […]

Continue Reading

Votohen sot në Kuvend katër Ministrat e rinj.

Kuvendi do të votojë këtë të enjte dekretet e Presidentit për emërimin e 4 ministrave të rinj të kabinetit qeveritar, të propozuar nga kryeministri Edi Rama.. Deputetët e maxhorancës pritet të miratojnë sot emërimin e Fatmir Xhafajt në postin e ministrit të Brendshëm, të Ogerta Manastirliut në postin e ministrit të Shëndetësisë, të Eduard Shalsit […]

Continue Reading

Xhafa nuk është i vetmi! Lexoni listën me emrat e funksionarëve shtetëror me lidhje nga diktatura enveriste.

“RD” do të bëjë transparencë të plotë për këto krime ashtu sikurse ka bërë përgjatë gjithë këtyre 25 viteve pa kursyer askënd. Po fshihen krimet e mëdha për të spostuar vëmendjen tek peshqit e vegjël të diktaturës Sot, po botojmë vetëm një pjesë të dosjeve të pinjollëve të krimeve të diktaturës. Në ditët e ardhshme […]

Continue Reading

Tërmet Peçi nuk tundet, vijon detyrën normalisht. Rama komandant. Video

Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar që atij t’i hiqet mandati, sepse nuk deklaroi (ai thotë e deklarova, por me vonesë) një dënim për falsikifim dokumentesh. Por, Tërmet Peçi nuk tundet, vijon detyrën normalisht. Sipas tij, kjo është “punë e pisët e PD”. Kryetari i bashkisë së Tepelenës është i drejtpërdrejtë dhe nuk ngurron të sqarojë […]

Continue Reading

Shtypi huaj: Shkarkimet e ministrave, lëvizje e dështuar e Ramës për të kënaqur opozitën

Shkarkimi i katër ministrave të qeverisë është pasqyruar edhe nga medat e huaja. “Reuters” e cilëson largimin e ministrave si një lëvizje të dështuar të Edi Ramës për të kënaqur opozitën që të tërhiqet nga protesta. “Kryeministri shqiptar Edi Rama tha të dielën se do të zëvendësojë katër ministra të tij, një lëvizje e dështuar […]

Continue Reading