SHBA dhe Franca kanë nisur sulmet si kundërpërgjigje ndaj një sulmi kimik mbi qytetin Sirian

SHBA dhe Franca kanë nisur gjithashtu sulme të koordinuara si kundërpërgjigje ndaj një sulmi kimik mbi qytetin sirian të Doumës javën e kaluar. Kryeministrja britanike Theresa May tha se nuk kishte asnjë alternative praktike për të penguar përdorimin e armëve kimike nga regjimi sirian. Media shtetërore siriane i quajti sulmet “shkelje të së drejtës ndërkombëtare”. […]

Vazhdo të lexosh

Berisha: Trafikonin tonelata drogë me avion: Këto pako me para, janë për më të madhin në Tiranë!

Më i madhi në Tiranë është Noriega, të tjerët janë më të vegjël se ai! – shkruan Berisha, pas publikimit të përgjimeve policore të trafikantëve të marihuanës në media sot. “Të dashur miq. Përgjimet e fundit të shërbimeve inteligjente, të trafikantëve të lumit të drogës që vërshon drejt Italisë, kanë zbuluar se ata, shuma të mëdha parash ndajnë me të “mëdhenjte” pra me narko-çakot dhe me “më të madhin fare” në Tiranë, i cili është një dhe […]

Vazhdo të lexosh

E fundit/ Tjetër Alarm për bombë në avionin e linjës Dubai – Londër

Një avion nga Dubai në Londër është evakuuar për shkak të një alarmi për bombë , shkruan “Daily Mail”. “Të gjithë klientët që udhëtojnë nga Dubai në Londër kanë zbritur përkohësisht nga avioni për kontrolle sigurie”, deklaroi kompania ajrore. Kjo është thjesht një masë parandaluese, pasi siguria e klientëve tanë dhe ajo e ekuipazhit është prioriteti […]

Vazhdo të lexosh

Sherr me grushta në avion/ Video

Një video është publikuar nga CNN në ‘facebook’ ku shikohen dy pasagjer të cilët kanë filluar që të zihen me grushte. Sherri ka ndodhur në fluturimin nga Tokyo për në Los Angelos. Pas disa minutash njëri është dorëzuar pasi stjuardesa dhe personat e tjerë që ishin në avion nuk po i jepnin dot fund këtij […]

Vazhdo të lexosh

Linjë e parë ajrore “Low cost” Tiranë-Budapest

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj bashkë me Ministrin Hungarez të shtetit për Politikat e Transportit Robert Homolya, ishin në bordin e avionit të parë të linjës Budapest-Tiranë. Duke folur për mediat, Ministri Dervishaj tha se ky është një premtim i mbajtur nga Ministria e Transportit, për të sjellë një kompani të njohur ndërkombëtare […]

Vazhdo të lexosh

Çfarë ndodh kur një pasagjer vdes në aeroplan?

Rreth 3.6 miliardë persona udhëtojnë me aeroplan çdo vit dhe ndodh që disa prej tyre, fatkeqësisht të vdesin teksa ndodhen në ajër. Por çfarë ndodh në raste të tilla? Cila është procedura që ndjek stafi në 9 kilometra lartësi, kur përballen me një fatalitet? Disa aeroplanë kanë të dizenjuar një hapësirë të posaçme që zë […]

Vazhdo të lexosh

Një avion bie mbi një lagje në Kaliforni. Video

4 persona janë vrarë dhe 2 të plagosur pasi një avion “Cessna 310” u rrëzua në një lagje . ne lindje lagje të Aeroportit “Riverside” në Kaliforni, duke u vënë zjarrin dhjetëra shtëpive. Avioni u rrëzua menjëherë pas ngritjes nga aeroporti, tha Administrata Federale e Aviacionit. 60 zjarrfikës janë ende në kërkim për të paktën dy […]

Vazhdo të lexosh