E fundit/ Tjetër Alarm për bombë në avionin e linjës Dubai – Londër

Bota

Një avion nga Dubai në Londër është evakuuar për shkak të një alarmi për bombë , shkruan “Daily Mail”.

“Të gjithë klientët që udhëtojnë nga Dubai në Londër kanë zbritur përkohësisht nga avioni për kontrolle sigurie”, deklaroi kompania ajrore.

Kjo është thjesht një masë parandaluese, pasi siguria e klientëve tanë dhe ajo e ekuipazhit është prioriteti ynë numër një”, shtoi kompania.

Një pasagjer në aeroplan i tha se avioni kishte filluar të ngrihej, por papritur filloi të ulej sërish.

“Ne ishim të alarmuar dhe po pyesim pa pushim c’po ndodhte,  por kapiteni i avionit hyri në bord dhe na urdhëroi tha të dilnim menjëherë

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?