Bota

Një avion bie mbi një lagje në Kaliforni. Video

4 persona janë vrarë dhe 2 të plagosur pasi një avion “Cessna 310” u rrëzua në një lagje . ne lindje lagje të Aeroportit “Riverside” në Kaliforni, duke u vënë zjarrin dhjetëra shtëpive.

Avioni u rrëzua menjëherë pas ngritjes nga aeroporti, tha Administrata Federale e Aviacionit.

60 zjarrfikës janë ende në kërkim për të paktën dy persona të tjerë që mendohet të kenë humbur nëpër shtëpitë e shkatërruara nga aksidentin tragjik

Avioni i vogël gjashtë-vendesh ishte rrugës për San Jose, Kaliforni, kur u rrëzua në një lagje rezidenciale, shkruan “RT”.

https://youtu.be/exu6ToWqbLw

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?