Angli, gjenden 39 persona të vdekur në një kamion

39 persona janë gjetur të vdekur brenda kontenierit të një kamioni në Essex. Kamioni ishte nisur nga Bullgaria dhe hyri në Holyhead, Wales, të shtunën. BBC njoftoi se oficerët e Policisë njoftuan ambulancën pak para orës 1:40 a.m pasi i zbuluan ato në parkun industrial Waterglade në Eastern Avenues, Grays. Ata nisën hetimin për vrasje, […]

Continue Reading

Horror/ E deklaruan të vdekur, 25-vjeçari lëviz gjatë funeralit

Një ngjarje e pabesueshme raportohet që të ketë ndodhur në Indi, ku një 25-vjeçar, të cilit po i kryhej funerali, ka dhënë shenja jete në minutat e fundit. Mohammed Furqan, u transportua në spital pas një aksidenti me makinë, dhe shpresat që ai të mbijetonte ishin të pakta. Pak ditë pas shtrimit në spital të […]

Continue Reading

Gjendet i vdekur gazetari dhe analisti politik.

Analisti politik dhe gazetari Igor Malashenko është gjetur i vdekur në Spanjë në 25 shkurt. Disa media ruse raportuan vdekjen si një vetëvrasje, duke cituar burime pranë Malashenkos. Asnjë burim zyrtar ende nuk i ka konfirmuar raportet. Malashenko ishte bashkëthemeluesi dhe presidenti i NTV, një kanal televiziv i pavarur i themeluar nga një grup gazetarësh, […]

Continue Reading

Vasili/ Kryeministri është i sëmurë nga frika e madhe

Kreu i grupit të LSI-së, Petrit Vasili, deklaron sot se Kryeministri Edi Rama ka vdekur moralisht. “Kryeministri është i sëmurë nga frika e madhe, – shkruan Vasili në Fb. – Eshtë e qarte për të gjithë që përveçse politikisht, vdekja morale e Kryeministrit është një realitet pa kthim, pasi: 1. Kane vdekur zgjedhjet politike te vetme, qe ai organizoi ne 25 qershor […]

Continue Reading

50 të vdekur dhe mbi 200 të plagosur në Las Vegas. FOTO+Video

Policia e Las Vegas ka thënë se “më shumë se 50 persona kanë të vdekur” dhe më shumë se 200 janë plagosur në të shtënat në koncertin e Las Vegasit. Ngjarja e rëndë është shndërruar kështu në te shtënat më vdekjeprurëse në historinë amerikane. Shefi departamentit të policisë në Las Vegas saktësoi se sulmuesi ishte […]

Continue Reading

Nga Bislim Ahmetaj/ AZEM! Ma mirë dekë se gjallë e me marre…

Prolog. Ka një variant verbal të pa publikuar për mbylljen e “Ciklit të Kreshnikëvë” kur Muji del nga shpella ku ishin ngujuar bashkë me të vëllanë Halilin dhe zbret në qytet për të pa se çpo ndodh ndër njerëz. I bie tregut kryq e tërthorë dhe sheh që ka shumë njerëz që lakmojnë me ble […]

Continue Reading

Në ‘listën e zezë’ të Edi Ramës edhe një i vdekur

“Lista e zezë” e publikuar një ditë më parë nga ana e Edi Ramës, ka shkaktuar shumë polemika. Jo vetëm për faktin që Rama ka nxjerrë punonjës administrate të dyshuar për korrupsion pa u verifikuar, por edhe për çudirat. Një prej këtyre çudirave, është emri i 36 në listën e Ramës, që thuhet se është […]

Continue Reading

Tmerr/ Dy të vdekur dhe një i plagosur me thika për një parkim

54-vjeçari Eduart Xhaferi është arrestuar nga Policia e Durrësit, si autor i dyshuar të vrasjes së Lulzim Qamës ditën e djeshme në sherrin tragjik që u mori jetën dy personave. Kështu, Xhaferri dyshohet se ka qëlluar me mjete prerëse Qamën, i cili rezulton se ishte me probleme mendore. Qama nga ana e tij, pati qëlluar […]

Continue Reading

Gjendet një i vdekur në biznesin e tij në Vlorë

Policia e Vlorës raporton se rreth orës 07:15 në lagjen “28 Nëntori” është gjetur i pajetë një shtetas brenda në lokalin e tij. Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe ka zbuluar se viktima i përket shtetasit L.Xh., rreth 50 vjeç, pronar i objektit ku është gjetur. Nga veprimet hetimore bazuar në hetime paraprake të […]

Continue Reading

Për ata që shohin në ëndërr persona që kanë vdekur. Ja se çfarë mesazhi duan t’ju japin

Mistikët pretendojnë se bota e ëndrrave tona, mund të përbëjë një lidhje me botët e tjera, të paarritshme për ndërgjegjen tonë kur jemi zgjuar, kështu që nuk është një rastësi fakti se që nga kohët e lashta është besuar se ëndërrimi i njerëzve të vdekur, është një shenjë e rëndësishme që nuk duhet të injorohet. […]

Continue Reading

Nga Andi Bejtja: Reforma në Drejtësi, fëmija që lindi i vdekur

Dje në parlament pamë të gjithë bashkërisht për herë të parë ngjyrën e qivurit të reformës në drejtësi. I ashtuquajturi ligj i Vettingut, i konsideruar si foshnja që do sillte pranverën lindi i vdekur.  Lëmshi ishte bërë aq i madh sa nga 27 vende përfunduan me sforco vetëm 21, që rrezik po t’i hysh me […]

Continue Reading

20 të shoqëruar për krimin horror në Tiranë

Sot jane zbardhur detaje te reja në lidhje me vrasjen makabre të Fatime Hidës, ngjarje e zbuluar mbrëmjen e djeshme në fshatin Mihajas të Bërzhitës. Gruaja 74-vjeçare është gjetur e lidhur këmbë e duar dhe kishte ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë dhe mësohet se ishte grabitur. Ajo pak ditë më parë kishte shitur disa bagëti […]

Continue Reading

Një avion bie mbi një lagje në Kaliforni. Video

4 persona janë vrarë dhe 2 të plagosur pasi një avion “Cessna 310” u rrëzua në një lagje . ne lindje lagje të Aeroportit “Riverside” në Kaliforni, duke u vënë zjarrin dhjetëra shtëpive. Avioni u rrëzua menjëherë pas ngritjes nga aeroporti, tha Administrata Federale e Aviacionit. 60 zjarrfikës janë ende në kërkim për të paktën dy […]

Continue Reading

Aksident me pasojë një të vdeku në Vlorë

Rreth orës 13:38, ka ndodhur një aksident me pasojë vdekje, në Vlorë. Aksidenti i rëndë ka ndodhur në qendër të qytetit pranë rrethrrotullimit të skelës, ku një automjet tip “Betoniere Iveko” me targë VL 3586 C, me drejtues shtetasin B. H., rreth 56 vjeç, ka aksidentuar një person i cili po qarkullonte me biçikletë. Për […]

Continue Reading