VIDEO/ PD të tjera akuza Fatmir Xhafës/ Ja faktet

Partia Demokratike me anë të deputetit Enkelejd Alibeaj dhe ish-ministrit, Gazmend Bardhi kanë bërë të tjera akuza ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Në një konferencë për mediat, Alibeaj i ka bërë edhe dy pyetje të reja për Xhafajn. Pjesë nga deklarata e PD: Në Shtator 2017, Fatmir Xhafaj e konsideroj akuzën se i vëllai […]

Vazhdo të lexosh

Nuk ndalet droga nga Shqipëria drejt Italisë, sekuestrohen 800 kg hashash

Sipas burimeve policore arrestuar disa përsona italianë dhe shqiptarë për trafik droge nga shqipëria në drejtim të italisë. Po sipas burimeve policore janë sekuestruar 800 kilogramë hashash dhe janë bllokuar edhe skafe me të cilat trafkantët kanë bërë të mundur transportin e drogës në brigjet e Italisë. Nga hetimet paparpake mesohet se shumica e të ndaluarve […]

Vazhdo të lexosh

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nis sot një vizitë zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë

Pak javë më parë Meta e nisi mandatin si President i Shqipërisë me një vizitë në Itali, kurse sot u nis për një vizitë zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë i ftuar nga homologu i tij, Frank-Walter Steinmeier. Në vizitën e Presidentit shqiptar në Gjermani janë në axhendë disa takime të rëndësishme që synojnë rritjen […]

Vazhdo të lexosh

VIDEO/ Aksident tragjik në Itali. Vdes i riu shqiptar. Ja emri

Sipas mediave italiane, ai është 28-vjeçari Klodjan Kërtalli, rezident në San Giusto Canavese, ndërsa aksidenti ndodhi mëngjesin e sotëm në rrugën dytësore në Foglizzo. I riu shqiptar udhëtonte me një automjet tip “Volvo V40”, e cila është përplasur rreth orës 8:00 të mëngjesit me një furgon “Peugot Expert”. Përplasja ka qenë shumë e fortë, sa […]

Vazhdo të lexosh

Dalin në shitje biletat për Shqipëri-Itali

Shqipëria me 9 tetor do të pres në Shkodër në stadiumin “Loro Boriçi” Kombëtaren e Italisë. Shitja fillimisht do të bëhet online në faqen zyrtare të FSHF-së në internet dhe pastaj do të fillojë dhe shitja në teren. Ja dhe njoftimi i plotë FSHF-së: “Federata Shqiptare e Futbollit njofton të gjithë të interesuarit se ka […]

Vazhdo të lexosh