Nga Sokrat Turtulli/ Thagmë, Lasgush, thagmë. E more vesh?!

Thagmë, Lasgush, thagmë. E more vesh? E more vesh se ç’të punuan mbrëmë pa të pyetur fare? Ta ngjitën emrin në disa hekura turke, Lasgush. Nuk e beson? Thanë se do fluturoje lart dhe se mbi ty do hipnin njerëz për të çarë qiejt drejt botës. Thanë se emrin tënd ia vunë avionit të parë […]

Continue Reading

Presidenti Meta takohet me Kryeministrin e Turqisë, Binali Yildirim

Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi sot një takim me Kryeministrin e Republikës së Turqisë, zotin Binali Yildirim, i cili gjithashtu merr pjesë në Forumin Global të Baku-së. Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet tradicionalisht miqësore e vëllazërore, si dhe të partneritetit strategjik ndërmjet dy vendeve dhe shprehu mirënjohjen për mbështetjen që Turqia i ka dhënë shqiptarëve […]

Continue Reading

Arrestohet në Dubai aktori turk që luan rolin e Maxhit-it

Aktori i njohur turk, Kadir Dogulu, ka udhëtuar drejt Dubait si i ftuar VIP, porse me të shkelur në vend gjithka ka shkuar mbrapsht duke përfunduar i arrestuar nga policia dy herë. Fillimisht aktori i njohur për rolin e Maxhitit në serialin “Mes dy Dashurish” është arrestuar nga policia për shkelje të vizës në zonën […]

Continue Reading

Sekuestrohen pilulat me vlerë 10 milion euro që do përdoreshin nga ISIS. Arrestohen dy shqiptarë

Autoritetet greke njoftuan se kanë zbuluar në rrethinat e Athinës një laborator ku prodhoheshin barnat me emrin Captagon, që njihen gjerësisht si “droga e xhihadistëve”. Përdorimi i saj i stimulon luftëtaret e ISIS-it para operacioneve luftarake. Autoritetet greke sekuestruan 650.000 pilula Captagon, vlera e të cilave përllogaritet në rreth 10 milion euro. Në kuadër të […]

Continue Reading

Behlul flirton me gazetaren në sy të bashkshortes. Foto/Video

Aktori i njohur turk Kivanc Tatlitug, u vlerësua me çmimin ‘Mashkulli i vitit’ në ceremoninë GQ Turkiye. Ndërsa e gjithë vëmendja ishte tek aktori simpatik në këtë ceremoni, nuk kaloi pa u komentuar edhe bashkëshortja e tij , Basak Dizer, e cila i qëndronte gjatë gjithë kohës bashkëshortit të saj në krah. Por në përfundim […]

Continue Reading

Xhihan i uron ditëlindjen Harun-it. Foto/Video

Aktori turk Erkan Petekaya i cili njihet me emrin Xhihan tek filmi “Fate te kryqezuara” i ka uruar ditelindjen shokut te tij dhe njekohesisht “armikut” kryesor ne film. Ndryshe nga sa jane ne film, ata kane nje miqesi dhe harmoni per tu pasur zili. Herşey için teşekkür ederiz @bfalay #paramparça A post shared by Erkan […]

Continue Reading