Arrestohen prindërit e ish-kryeministrit Italian, Renzi

Prindërit e ish-kryeministrit italian, Matteo Renzi janë arrestuar ditën e sotme. Pasi janë marrë në pyetje, gjykata ka vendosur që Tiziano Renzi dhe Laura Bovoli të rrinë në ‘arrest shtëpie’. Lajmin për arrestimin e dy prindërve të Renzit e ka dhënë avokati i tyre, Federico Bagattini i cili e ka quajtur vendimin për arrestimin si […]

Continue Reading

OSHE/ Arrestohen 10 abonentë që vidhnin energjinë

Njësia Task Force e OSHEE në Tiranë zhvilloi ditet e fundit disa kontrolle të imtësishme bazuar mbi informacione të marra në rrugë operative, mbi abonentët që vidhnin energjinë elektrike. Aksioni u krye ne zonën e Kamzës dhe Don Boskos, nga ku u kapën në flagrancë 10 shtetas në kundërshtim me ligjin dhe kodin penal. Nga […]

Continue Reading

Ja momenti i arrestimit dhe lidhjes me litar të duarve të ciftit diktator të Rumanise. VIDEO

Publikohet video e arrestimit dhe lidhjes me litar të duarve të ciftit diktator të Rumanise – Nikolae dhe bashkëshortja Elena Çaushesku Për më teper shikoni  momentin kur diktatori Rumun Nikolaou dhe bashkëshortja Elena Çaushesku lidhen me litarë në gjykatë dhe pastaj ekzekutohen.

Continue Reading

Arrestohen tre lojtarë të ekipit të Këlcyrës. VIDEO

Tre lojtarë të ekipit të futbollit të Këlcyrës janë aretsuar për shkak të dhunës që ushtruan dje mbi gjyqtarin gjatë ndeshjes Përmet – Kërlcyrë. Ja njoftimi i Policisë: Godasin për shkak të detyrës gjyqtarët e ndeshjes, arrestohen në flagrancë tre lojtarë të ekipit të futbollit Këlcyra. Në datë 10.12.2017, nga specialistët e seksionit për Hetimin […]

Continue Reading

Merret peng një burrë në plazhin e Spillesë, arrestohen 3 pengmarrësit. Ja kush janë

Tre persona janë vënë në pranga nga policia në Kavajë pasi kanë marrë peng për disa orë një 54-vjeçar. Burime nga policia kanë bërë të ditur sot se ngjarja ka ndodhur në plazhin e Spillesë në Kavajë. Një ditë më parë në plazhin e Spilles, 3 persona në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë marrë në mjetin […]

Continue Reading

Meta nga Lezha: Nëse kriminelët nuk arrestohen Populli do të jetë i detyruar të armatoset

Ilir Meta ka shkuar sot drejt Lezhës për të parë gjendjen e kryeplakut të fshatit Rraboshtë, Gjovalin Gjini, i cili është mbështetës i LSI. Nga andej Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se sa kohë që kriminelët lëvizin  të lirë populli do të detyrohet të armatoset. ‘‘Nëse kriminelët nuk arrestohen Populli […]

Continue Reading

Kapet drogë në aksin Ndroq – Pezë/ 4 në pranga . Ja emrat e tyre. (Video)

Policia bëri të ditur se grupi i narkotrafikut u godit në aksin Ndroq – Pezë dhe të arrestuarit janë: 1. Arjan Mustafaj, 43 vjeç, banues në Mallakastër. 2. Shpetim Sinaj, 40 vjeç, banues në Mallakastër. 3. Erjon Zenelaj, 33 vjeç, banues në Mallakastër. 4. Niko Dula, 41 vjeç, banues në Tepelenë. Droga ishte futur në […]

Continue Reading

Arrestohen tre policë bashkiakë të Tiranës. Morën lekë për një tendë dielli

Tre policë bashkiakë të Tiranë janë arrestuar në kuadër të një operacioni të koduar “Rrjeta”. Ata akuzohen se kanë marrë rryshfet për lejimin e një tende dielli në një pikë lavazhi në qytetin e Tiranës. Sipas policisë arrestimi i tyre u bë dje rreth orës 16:00, në rrugën “Panorama” pranë ZVRPP. “Punonjësit e policisë bashkiake me automjetin […]

Continue Reading

Dy të rinj arrestohen në Francë/ Do kryenin sulm terrorist ditën e zgjedhjeve

Dy të rinj janë arrestuar nga policia franceze pasi dyshohej se po përgatisnin një sulm terrorist në ditën e zgjedhjeve presidenciale. Të rinjtë, 23 dhe 29 vjeç, janë emra të njohur për shërbimin sekret francez për radikalizmin e tyre. Ata u kapën në një ndërtesë në Marsejë, ku iu gjetën edhe eksplozive të tipit “Tatp”. […]

Continue Reading

Tifozët e Leicester City arrestohen në Madrid pas përleshjeve me policinë

Në prag të ndeshjes çerekfinale të Champions League, tifozët anglez kanë krijuar konflikte me policinë në kryeqytetin spanjoll. Atletico Madrid do të presë sot Leicester City-n në ndeshjen që do të zhvillohet në 20:45. Ndërkohë sipas agjencisë së lajmeve ANSA, Policia spanjolle ka arrestuar mbrëmë tetë tifozë të Leicester Cityt. Tifozët e ekipit anglez, të […]

Continue Reading

Operacion i gjërë anti drogë. Arrestohen 22 persona/ Ja emrat e tyre

Një operacion ndërkombëtar antidrogë i koduar “ALIAS”, goditet një organizatë kriminale në fushën e prodhimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike Cannabis Sativa. Gjatë gjithë fazave të operacionit janë arrestuar 22 persona. Sot më datë 11.04.2017, Drejtoria për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve, nën koordinimin e Prokurorisë për Krimet e Rënda Tiranë, në kuadër të procedimit […]

Continue Reading

Pamjet se si grabiteshin farmacitë në Tiranë nga dy adoleshentë/ Video

Dy adoleshentë janë vënë në pranga pasi akuzohen se janë grabitës të farmacive. Në pranga është vënë Foti Kristali, 18 vjeç, banues në Tiranë. Adoleshenti në bashkëpunim me Kristi Çinarin, 18 vjeç, banues në Tiranë, dyshohet se janë autorë të vjedhjes me dhunë të ndodhur në një farmaci në Rrugën e “Kavajës”, ku kanë arritur […]

Continue Reading

Dy persona dhunojnë një polic në mes të Tiranës

Një punonjës policie ka rënë pre e dhunës nga dy persona të tjerë. Ngjarja ka ndodhur në mes të Tiranës, ndërsa burime nga uniformat blu thanë se kanë arrestuar dy personat që kanë sulmuan agjentin e policisë. Janë vënë në pranga dy persona Jurfian Suparaku, 28 vjeç dhe Shendi Sata, 22 vjeç, banues në Tiranë. […]

Continue Reading

Arrestohen 4 oficerë policie për 8 ton drogë të kapur në Itali. Ja emrat e tyre

Prokuroria per Krime te Renda ka urdheruar arrestimin e 4 punonjesve te Policise ne piken e kufirit Qafe Thane, te dyshuar per vepren penale te “Trafikut te narkotikeve” ne bashkepunim, ne vijim te hetimit te nisur pas zbulimit te nje kamioni maqedonas me 8 ton kanabis ne Itali, ne shkurt 2017. Ne baze te hetimit […]

Continue Reading

Sekuestrohen pilulat me vlerë 10 milion euro që do përdoreshin nga ISIS. Arrestohen dy shqiptarë

Autoritetet greke njoftuan se kanë zbuluar në rrethinat e Athinës një laborator ku prodhoheshin barnat me emrin Captagon, që njihen gjerësisht si “droga e xhihadistëve”. Përdorimi i saj i stimulon luftëtaret e ISIS-it para operacioneve luftarake. Autoritetet greke sekuestruan 650.000 pilula Captagon, vlera e të cilave përllogaritet në rreth 10 milion euro. Në kuadër të […]

Continue Reading

Shqepet në dru një grua 60 vjeçe nga vëllezërit e saj sepse tradhëtoi burrin.

Një e moshuar nga Lushnja me inicialet F.S përfundoi në spital, pasi tre vëllezërit e saj më të vegjël në modhë e rrahën në mes të rrugës. Astrit Koroveshi 42 vjeç, Pëllumbi 53 vjeç dhe Ilmiu, 49 vjeç nuk e kanë mbajtur veten kur mësuan se motra e tyre e madhe tradhëtonte bashkëshortin e saj. […]

Continue Reading

Selia e Syriza sulmohet me molotov

Persona të maskuar kanë hedhur një bombë artizanale molotov në selinë e Partisë SYRIZA, në sheshin Koumoundourou. Rreth 30 njerëz me kostume karnavalesh janë shfaqur nga rruga Piraeus dhe kanë hedhur molotov në drejti të godinës. Nga ky sulm ka mbetur i plagosur lehtë një polic, pasi bombat kishin për qëllim grupin DIAS, që ndodhej […]

Continue Reading