Sammy Basso ka fituar sfidën e tij të madhe me jetën, këtë herë me një operacion në zemër

Sammy Basso ka fituar sfidën e tij të madhe me jetën, këtë herë me një operacion në zemër, i vetmi në llojin e tij. Ndërhyrja, e udhëhequr nga Francesco Musameci nga Spitali i ‘San Camillo’ në Romë ia ka dalë me sukses. Tani Sammy, 23 vjeçari i bllokuar brenda trupit të 80-vjeçarit tregon në një […]

Continue Reading

Demiraj/ Njëri prej radarëve është fikur në mes të një operacioni duke e lënë gomonen që të largohet.

Me një letër drejtuar ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli, Ministri në detyrë, Demiraj, shkruan se radarët nuk punojnë tamam, nuk dallojnë mjetet dhe njerëzit. Demiraj ka treguar se në një rast në korrik të 2017, njëri prej radarëve është fikur në mes të një operacioni duke e lënë gomonen që të largohet. Sipas tij, radarët […]

Continue Reading

Makinat luksoze/ Sekuestrohen 4 të tjera në Elbasan

Policia së Elbasanit ka vijuar zbatimin e plan–operacionit “Summer 2017”  duke sekuestruar makina luksoze të vjedhura në vendet e Europës, të cilat janë futur në Shqipëri dhe u është falsifikuar numri i shasisë. Mjetet e bllokuara janë të markave të ndryshme: 1 – Mini Cooper 2 – BMW 3 – BMW 4 – AUDI Këto mjete, dyshohet të jenë […]

Continue Reading

Operacion i gjërë anti drogë. Arrestohen 22 persona/ Ja emrat e tyre

Një operacion ndërkombëtar antidrogë i koduar “ALIAS”, goditet një organizatë kriminale në fushën e prodhimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike Cannabis Sativa. Gjatë gjithë fazave të operacionit janë arrestuar 22 persona. Sot më datë 11.04.2017, Drejtoria për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve, nën koordinimin e Prokurorisë për Krimet e Rënda Tiranë, në kuadër të procedimit […]

Continue Reading