Bardhi: Mark Babani i dënuar për vjedhje makinash

Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi ka dalë në një konfernce shtypi  nga selia e PD. “Kandidati i Edi Ramës për Vaun e Dejës, Mark Babani, është i dënuar në Itali për vjedhje makinash”, tha ai • Mark Babani është arrestuar më datë 4 Prill 1994 në zonën e Siçilisë me emrin e rremë Marq Babaj. […]

Continue Reading

Ambasada Amerikane implikohet në skemë mashtrimi dhe vjedhje projekti

Ambasada amerikane në Tiranë, është kapur gafil dhe është implikuar në një skemë të tjetërsimit të pronësisë intelektuale dhe për grabitje të dyshuar fondesh. Fillimisht kjo ambasadë ka bërë një njoftim në llogarinë e saj në ‘Facebook’, lidhur me një vepër murale në qytetin e Shkodrës, të cilën ia njohu si pronë intelektuale Koalicionit Kundër Drogës […]

Continue Reading

Këta janë dy drejtorët e përfshirë në vjedhjen e shtëpisë së Benzema. Emrat

Pas denoncimit nga ish-kryeministri Sali Berisha se dy drejtorë në Laç janë zhdukur dhe arrestuar në Spanjë për vjedhjen e shtepisë së yllit të Realit të Madridit Benzema, Fax News mëson detaje te reja. Dy drejtorët për të cilët flet Berisha janë Edmond Jushi drejtori i rrugëve rurale të Kurbinit dhe Alfred Prodani drejtori i […]

Continue Reading

Këta janë dy binjakët shqiptarët që “po çmendin” drejtësinë italiane

Eduard dhe Edmond Trushi, dy vëllezërit nga Shqipëria kanë arritur ti shpëtojnë për të disatën herë drejtësisë italiane, edhe pse mbi ta rëndojnë akuza për vjedhje prej disa vitesh. Binjakët Trushi arrijnë të lirohen vazhdimisht sepse ekspertizat ligjore nuk munden të përcaktojnë cili nga binjakët ka kryer krimin. Sipas “La Repubblica”  vëllezërit që aktualisht janë […]

Continue Reading

Detaje të tjera rreth vrasësit të djeshëm në Selenicë

Sipas Policisë së Shtetit, autori i vrasjes së 8 personave këmbëngul se e ka kryer krimin pasi të dyja familjet e akuzonin për vjedhje. Ja çfarë thotë Policia e Shtetit: Në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mbasditen e datës 10.08.2018, ku u vranë me armë zjarri 8 pjesëtarë të dy familjeve ju informojmë […]

Continue Reading

OSHE/ Arrestohen 10 abonentë që vidhnin energjinë

Njësia Task Force e OSHEE në Tiranë zhvilloi ditet e fundit disa kontrolle të imtësishme bazuar mbi informacione të marra në rrugë operative, mbi abonentët që vidhnin energjinë elektrike. Aksioni u krye ne zonën e Kamzës dhe Don Boskos, nga ku u kapën në flagrancë 10 shtetas në kundërshtim me ligjin dhe kodin penal. Nga […]

Continue Reading

Malltezi/ Afera e fabrikave të djegies së plehrave, është vjedhje flagrante e të paktën 20 milionë eurove nga Arben Ahmetaj dhe Edi Rama

Kreu i departamentit të PD për Mjedisin, Jamarbër Malltezi i ka bërë thirrje edhe ish-ministrit Lefter Koka të bëhet i penduar dhe të bashkëpunojë me drejtësinë për të denoncuar “peshqit e mëdhenj” që sipas tij po vjedhin dhjetëra miliona euro me një firmë. Ja deklarat e plotë e z Malltezi: Arben Ahmetaj dhe Edi Rama […]

Continue Reading

Arrestohet/ I dënuar me 10 vjet burg në Itali, kurse në Shqipëri ishte Komisar Policie/ Ja emri

Policia ka arrestuar ditën e sotme komisarin Dritan Xhindoli, 39 vjeç, person i shpallur në kërkim nga drejtësia italiane dhe i dënuar me 10 vjet burg për vjedhje dhe falsifikim dokumentash. Arrestimi ka marrë përmasat e një skandali pasi Gjykata e Bolonjës e ka dënuar në 15 shkurt 2013 me 10 vjet burg, por për 4 […]

Continue Reading

Koço Kokëdhima, letër ambasadorëve për zgjedhjet e 25 qershorit

Koço Kokëdhima, i dërgoi sot një letër ambasadorit të OSBE-së, Bernd Borchardt; ambasadorit Peter Tejler, kreu i Misionit Ndërkombëtar të Vëzhgimit të Zgjedhjeve të 25 qershorit si dhe për dijeni z.Donald Lu, ambasador i SHBA-ve dhe Romana Vlahutin, ambasadore e BE-së. Në letër shprehet shqetësimi për hapin prapa që u bë në zgjedhjet e 25 […]

Continue Reading

Berisha: Policët detyrohen të sigurojnë vota për zgjedhjet

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot në profilin e tij në facebook, denoncimin e një oficeri të policisë që denoncon eprorin e tij. Ndër të tjera Oficeri shkruan se Drejtori i Drejtorisë së Mbrojtjes së Dëshmitarëve ka detyruar oficerët të firmosin formularë për zgjedhjet, duke shkruar emrat dhe numrat e celularëve të çdo personi […]

Continue Reading

Shpartallohet banda e shqiptarëve të specializuar për vjedhje. Zbulohen nga facebook

Shpartallohet një bandë shqiptare e specializuar për vjedhje. Janë më shumë se 52 të shtëna që i atribuohen kësaj bande në krahinat  Verbania, Novara, Aosta, Lecco me një vlerë totale të mallrave të vjedhura prej gjysmë milioni euro. Operacioni që çoi në burg pesë të arrestuarit dhe mbylli në shtëpi dy të tjerë është kryer […]

Continue Reading

Arrestohet grabitësi i motorave në Elbasan

Blutë arrestuan shtetasin me iniciale  R.P, banues në Elbasan pasi në bashkëpunim me bashkëmoshatarin e tij G.K 15 vjeç dyshohen të kenë vjedhur një motor në pronësi të shtetasit N.R, 55 vjeç. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Qemal Stafa” Efektivat e policisë po punojnë për kapjen e shtetasit G.K, 15 vjeç. Ndërkohë gjatë hetimeve rezultoi […]

Continue Reading

Prokuroria: Ti ndërpritet mandati Armando Prengës. I dënuar për vjedhje në Itali

Prokuroria e Përgjithshme ka konkluduar, se një deputet i Kuvendit të Shqipërisë është në kushtet e ndalimit të ushtrimit të funksionit, në bazë të ligjit per “Verifikimin e Integritetit të personave që zgjidhen, emërohen ose ushtrojnë funksione publike” ose te njohur ndryshe si Ligji i “Për Dekriminalizimin”. Po ashtu, është konkluduar se një deputet tjetër, […]

Continue Reading