Arben Ahmetaj tallet me ‘opozitarët’ e rinj: Ju thirri atdheu

Seancën e sotme parlamentare, nisi me  betimin e 7 deputetët të  rinj të ashtuquajtur ‘renegatë’ të opozitës; Lefter Maliqi, Alban Zeneli, Ligoraq Karamelo, Majlinda Halilaj, Ediola Braha, Edlira Hyseni, Elda Hoti. Situata në sallë ishte sa ceremoniale në dukje, po aq edhe aq qesharake, pasi mjaft deputetë të mazhorancës mezi mbanin të qeshurën kur të […]

Vazhdo të lexosh

Naftëtarët/ Kemi votuar vetëm për PS, por ajo na groposi. VIDEO

Falimentimi i rafinerisë së ARMO-s ka vendosur qeverinë përballë naftëtarëve, të cilët kanë nisur një protestë, duke bllokuar rrugën. Zhgënjimi është dyfish, pasi naftëtarët janë votues të Partisë Socialiste siç shprehen. “Arben Ahmetaj të vijë këtu në Fier, jo ta mbajë monopol. Dubai, Kuvajti me cfarë bëhen, nafta çanë bllokadën, shikoni si jemi ne si […]

Vazhdo të lexosh

Malltezi/ Afera e fabrikave të djegies së plehrave, është vjedhje flagrante e të paktën 20 milionë eurove nga Arben Ahmetaj dhe Edi Rama

Kreu i departamentit të PD për Mjedisin, Jamarbër Malltezi i ka bërë thirrje edhe ish-ministrit Lefter Koka të bëhet i penduar dhe të bashkëpunojë me drejtësinë për të denoncuar “peshqit e mëdhenj” që sipas tij po vjedhin dhjetëra miliona euro me një firmë. Ja deklarat e plotë e z Malltezi: Arben Ahmetaj dhe Edi Rama […]

Vazhdo të lexosh